سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اردبیل یخبندان می‌شود - خبر

 

 

اردبیل یخبندان می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی سرما و یخبندان در راه است.

اردبیل یخبندان می‌شود
فرهاد عبدالعلی‌پور بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران  با اشاره به وضعیت جوی استان اظهار داشت: با استناد به اطلاعیه سطح زرد هواشناسی مبنی بر ادامه بارش برف و هوای سرد و حاکمیت سرما و یخبندان شدید از شامگاه امروز در نقاط سردسیر استان از مردم خواستاریم  موارد احتیاط و ایمنی را رعایت کنند.
 
وی افزود: هوای سرد و یخبندان شبانه به ویژه در مناطق مرکزی و جنوب استان طی روزهای آینده همچنان تداوم خواهد داشت، که به هم استانی‌ها توصیه می‌شود که در صورت غیر ضرور بودن از سفر بپرهیزند.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل  با اشاره به این که همکاری‌های لازم با نیروهای امدادی، راهداری و پلیس راهور مبنای کار است، بیان کرد: از مسافران و ترددکنندگان در جاده‌های ارتباطی استان انتظار داریم همکاریهای لازم را با ما داشته باشند.
 
عبدالعلی‌پور تصریح کرد: رانندگان قبل از ورود به محورهای کوهستانی از ایمنی خودرو، سیستم گرمایشی و برف پاکن خودرو خود اطمینان داشته و با رعایت فاصله طولی و سرعت مطمئنه اقدام به رانندگی کنند.
 
وی همچنین افزود: لطفا مردم در مصرف حامل‌های انرژی مخصوصاً گاز صرفه جویی کنند و در زمان بارش برف با کارگران شهرداری‌ها برای تکاندن برف درختان و کمک به پرندگان و حیوانات گرفتار در برف و سرما همکاری لازم را داشته باشند.