جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

اردبیل پتانسیل برگزاری مسابقات جهانی اسکی را دارد - خبر

 

 

اردبیل پتانسیل برگزاری مسابقات جهانی اسکی را دارد

دبیر فدراسیون اسکی گفت: استان اردبیل با توجه به موقیعیت جغرافیایی پتانسیل و ظرفیت برگزاری مسابقات جهانی اسکی را دارد.

اردبیل پتانسیل برگزاری مسابقات جهانی اسکی را دارد
بهرام ساوه شمشکی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات اسکی استان اردبیل با اشاره به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی استان اردبیل افزود: در صورت تکمیل پیست اسکی روی چمن فندقلو مسابقات جهانی و بین المللی اسکی به میزبانی اردبیل برگزار خواهد شد.
 
وی اظهار داشت: پیست اسکی روی چمن فندقلوی نمین بعد از پیست اسکی دیزین بزرگترین  و مهمترین پیست اسکی در کشور است و باید با تکمیل و راه‌اندازی آن نهایت استفاده را کرد.
 
وی بیان کرد: فدراسیون پشتیبانی و حمایت‌های لازم را از تمامی هیات‌های اسکی در سراسر کشور می‌کند تا این رشته ورزشی بسط و گسترش یابد.
 
 مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل هم گفت: رشته ورزشی اسکی به علت داشتن بخش های مختلف و مدال آوری و موقعیت خاص اردبیل مورد حمایت ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان است. 
 
سجاد انوشیروانی اظهار داشت: امیدواریم با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، حمایت فدراسیون و تلاش ورزشکاران و هیات اسکی استان اردبیل در آینده نه چندان دور به جایگاه حقیقی خود در این رشته ورزشی در کشور دست یابد.
 
وی از رییس جدید هیات اسکی استان اردبیل خواست توجه به استعدادیابی با همکاری آموزش و پرورش، توجه به ورزش بانوان، برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان و داوران جهت ارتقای سطح دانش آنها و استفاده از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی را از اولویت‌های این هیات قرار دهد.
 
وی از حمایت اداره کل ورزش و جوانان از تمامی هیات‌های ورزشی فعال در استان خبر داد و بیان کرد: برگزاری مجمع سالیانه و ارائه گزارش به اعضای مجمع، بسط و گسترش اسکی و تلاش برای همگانی کردن این رشته ورزشی از دیگر اولویت‌های هیات اسکی استان است.