جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

اردبیل پایگاه قایقرانی ‌شمال‌غرب کشور معرفی می‌شود - خبر

 

 

اردبیل پایگاه قایقرانی ‌شمال‌غرب کشور معرفی می‌شود

رئیس هیأت قایقرانی استان اردبیل گفت: با برگزاری نشست مشترک رؤسای هیأت‌های ورزشی اردبیل، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، زنجان و کردستان در تلاش برای معرفی اردبیل به عنوان پایگاه قایقرانی ‌شمال‌غرب کشور خواهیم بود.

اردبیل پایگاه قایقرانی ‌شمال‌غرب کشور معرفی می‌شود

مرتضی قاطع،اظهار کرد: نشست مشترک استان‌های شمال‌غرب کشور با حضور رؤسای هیأت‌های ورزشی اردبیل، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، زنجان و کردستان از فردا به میزبانی استان اردبیل آغاز خواهد شد و محور اصلی این نشست بررسی چالش‌ها و راهکارهای عملی برای توسعه قایقرانی استان‌های شمال‌غرب کشور خواهد بود.
وی افزود: با توجه به اینکه اکثر ورزشکاران اعزامی به مسابقات آسیایی جاکارتا از استان‌های شمال‌غرب کشور بوده و این منطقه مهد قایقرانی محسوب می‌شود، با برگزاری این نشست به دنبال دستیابی به راهکارهای عملی برای ارتقای فعالیت‌های قایقرانی این قبیل از استان‌ها و حضور هر چه بهتر ورزشکاران در مسابقات مختلف و درخشش در میادین باشگاهی و ملی خواهد بود.
رئیس هیأت قایقرانی استان اردبیل به دیگر اهداف مهم برگزاری این نشست اشاره کرد و بیان کرد: با میزبانی اردبیل از این نشست به دنبال آن خواهیم بود تا با جلب نظر مثبت رؤسای هیأت‌های شمال‌غربی کشور اردبیل را به عنوان پایگاه ورزش‌های قایقرانی شمال‌غرب کشور معرفی کنیم و اخذ موافقت‌های لازم به فدراسیون قایقرانی اعلام شود.
قاطع بیان کرد: از سالیان گذشته قایقرانی اردبیل در رشته کانوپولو حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و در مسابقات مختلف آسیایی و جهانی نیز غالبا ورزشکارانی از استان اردبیل در تیم ملی حاضر می‌شدند، با این اوصاف وضعیت آمادگی قایقرانان اردبیلی در دیگر رشته‌های ورزشی مثل رقابت در آب‌های آرام و روئینگ چندان مطلوب نبوده و با تلاش عوامل هیأت به دنبال احیای این قبیل از رشته‌ها خواهیم بود.
وی به تشریح مزایای انتخاب اردبیل به عنوان پایگاه ورزش‌های قایقرانی شمال‌غرب کشور پرداخت و گفت: جلب نظر مثبت فدراسیون برای انجام حمایت های بیشتر، رفع مشکل اسکله قایقرانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تجهیز زیرساخت‌های قایقرانی، حضور قایقرانان مطرح شمال‌غرب کشور در اردبیل و برگزاری اردوهای مشترک با بهره‌گیری از تجربیات مربیان و ورزشکاران شاخص ملی از جمله مزایای انتخاب استان اردبیل به عنوان پایگاه ورزش‌های قایقرانی شمال‌غرب کشور خواهد بود.
 به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس هیأت قایقرانی استان اردبیل اظهار کرد: در طی هفته گذشته اردوی مشترک قایقرانان آذربایجان‌شرقی و اردبیل در دریاچه شورابیل برگزار شد و قایقرانان این دو استان تمرینات آماده سازی خود را با حضور مربیان ملی و بین‌المللی پیگیری کردند.