رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

اردبیل پایلوت راه اندازی سامانه ملی رزرواسیون اقامتگاه‌های عشایری کشور - خبر

 

 

اردبیل پایلوت راه اندازی سامانه ملی رزرواسیون اقامتگاه‌های عشایری کشور

در آیین رونمایی از استارت آپ گردشگری اوبا در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران اردبیل به عنوان پایلوت راه اندازی سامانه ملی رزرواسیون اقامتگاه‌های عشایری کشور انتخاب شد.

اردبیل پایلوت راه اندازی سامانه ملی رزرواسیون اقامتگاه‌های عشایری کشور

محمد ابراهیم لاریجانی، مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری با تاکید به اینکه اقامتگاه‌های بوم گردی اهمیت ویژه در توسعه گردشگری استان‌ها دارند، افزود: انتظار می‌رود استارت آپ اوبا به سایر استان‌ها توجه داشته و به مرور زمان اطلاعات وارد این سامانه شود تا در نهایت سامانه ملی رزرواسیون اقامتگاه‌های عشایری راه اندازی شود.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری با تاکید به اینکه در این سامانه آموزش راهنمایان گردشگری نیز ظرفیت قابل توجهی است، اضافه کرد: به ویژه انتظار می‌رود جاذبه‌های گردشگری عشایر کشور به تور‌های خارجی معرفی شود.

در این آیین مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با تاکید به اینکه گردشگری عشایر یکی از جاذبه‌های کم نظیر استان اردبیل است، گفت: با راه‌اندازی این سامانه معرفی عشایر استان به آژانس‌های مسافرتی و راهنمایان تور تسهیل می‌شود.

نادر فلاحی تاکید کرد: با توجه به پشتوانه مطالعاتی این سامانه می‌توان در سطح گسترده این جاذبه را در راستای معرفی گردشگری فرهنگی استان اردبیل مورد تاکید قرار داد.