سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اردبیل پایلوت اجرای طرح توسعه دامپروری و واردات دام‌های پر بازده در کشور - خبر

 

 

اردبیل پایلوت اجرای طرح توسعه دامپروری و واردات دام‌های پر بازده در کشور

معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: طرح توسعه دامپروری و واردات دام‌های پر بازده در استان اردبیل اجرا می‌شود.

اردبیل پایلوت اجرای طرح توسعه دامپروری و واردات دام‌های پر بازده در کشور
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، منوچهر رزمجو، معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری در دیدار با استاندار در فرودگاه اردبیل انگیزه، تلاش و همت مسئولان استانی در تصویب و اجرای این طرح را ستود و گفت: طرح پیشنهادی استان اردبیل علی رغم تشابه ظاهری با طرح‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) و ... به لحاظ شکلی و مطالعه همه جوانب آن و تعریف زنجیره تولید بی نظیر است و تاکنون ارائه نشده و جز طرح‌های ایده‌آل بخش دامپروری کشور است.
 
او افزود: استان اردبیل پایلوت اجرای آن و ۴ هزار روستای کشور در فاز اول تحت پوشش قرار می‌گیرند و حمایت‌های لازم را جهت تأمین اعتبارات لازم تا صدور مجوز‌ها و واردات دام و افزایش جمعیت دامی کشور انجام می‌دهیم.
 
معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح کرد: آب و هوای استان اردبیل از شرایط مطلوبی برای پرورش دام به ویژه گوسفند برخوردار است و بر اساس گزارش مسئولان استان بسیاری از زیرساخت‌های لازم در این استان مهیا است و نیاز آنچنانی به ساخت و ساز و هزینه در تامین بستر‌ها وجود ندارد.
 
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی نیز از تامین منابع ریالی اجرای این طرح خبر داد و گفت: منابع مالی اجرای این طرح از محل منابع داخلی وزارت جهاد کشاورزی تامین شده است و امیدواریم با تامین منابع ارزی اجرای این طرح سرعت گیرد.
 
مرتضی رضایی با بیان اینکه از سرمایه‌گذاری هلدینگ و شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کشور در اجرای این طرح استقبال می‌کنیم، اظهار کرد: از تشکیل شرکت‌های تعاونی‌ها و تشکل‌هایی که زنجیره تولید و فرآوری محصولات تولیدی در روستا‌ها را انجام دهند با صدور مجوز‌های لازم مورد حمایت قرار می‌دهیم.
 
او از مطالعه، انتخاب و سفارش چندین گونه نژاد برتر و پربازده دام سبک و سنگین با صرفه اقتصادی بیشتر خبر داد و گفت: نژاد‌های رومانف، سمینتال، شورت از جمله این نژاد‌ها است که مجوز‌های لازم واردات آن صادر شده و از کشور‌های مبدا، واردات آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌گیرد.