جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

اردبیل نیازمند فارغ‌التحصیلان رشته‌های صنعتی است - خبر

 

 

اردبیل نیازمند فارغ‌التحصیلان رشته‌های صنعتی است

استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر استان اردبیل به سمت صنعتی شدن و توسعه پیش می‌رود لذا در همین خصوص جهت تامین نیروی انسانی واحدهای صنعتی، نیازمند فارغ‌التحصیلان رشته‌های صنعتی هستیم.

اردبیل نیازمند فارغ‌التحصیلان رشته‌های صنعتی است

اکبر بهنام‌جو ظهر امروز در نشست مشترک با معاون پژوهشی وزارت علوم و مدیرعامل پارک‌های علم و فناوری اظهار کرد: استان اردبیل در حال حاضر رو به توسعه و صنعتی شدن پیش می‌رود و بر این اساس این استان نیازمند نیروهای متخصص فنی و مهندسی در حوزه‌های مختلف صنعتی است.

وی افزود: ضروری است تا چندین رشته فنی در دانشکده‌های دانشگاه محقق ایجاد شود تا پاسخگوی نیازهای استان باشد.

استاندار اردبیل ظرفیت صنعتی استان را مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: وجود کارخانه‌هایی مانند کارخانه کامیون‌سازی مشگین شهر گواهی بر توسعه صنعتی استان است که  در حال حاضر ۶۰ درصد قطعات استفاده شده در این کارخانه تولید داخل است.

وی به اقدامات خوب انجام شده در  پارک علم و فناوری استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در حوزه پارک علم و فناوری استان انجام شده و شتاب خوبی در این حوزه ایجاد شده اما به جهت عقبه ضعیف، هنوز با شرایط ایده‌آل فاصله وجود دارد.

بهنام‌جو گفت: پیگیر توسعه و گسترش زمین مناسب و بزرگ‌تر برای احداث ساختمان‌های جدید برای پارک علم و فناوری هستیم که در این باره توصیه شد تا پارک علم و فناوری از زمین‌های دانشگاه محقق به لحاظ همجوار بودن استفاده کند.