جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

اردبیل می‌تواند به قطب بزرگ تولید انیمیشن در کشور تبدیل شود - خبر

 

 

اردبیل می‌تواند به قطب بزرگ تولید انیمیشن در کشور تبدیل شود

استاندار اردبیل گفت: اردبیل می‌تواند به قطب بزرگ تولید انیمیشن در کشور تبدیل شود.

اردبیل می‌تواند به قطب بزرگ تولید انیمیشن در کشور تبدیل شود

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در بازدید از مرکز نوآوری انیمیشن،رسانه و بازی های رایانه ای استان گفت: با توجه به قابلیت های استان در زمینه انمیشن و رسانه و داشتن جوانان توانمند در این حوزه، اردبیل می تواند نقش تاثیر گذاری در بازارهای جهانی در حوزه بازی های رایانه ای داشته باشد وبه قطب بزرگ تولید انیمیشین در کشور تبدیل شود.‌

او با اشاره به جایگاه و نقش انیمیشن و رسانه در توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه افزود: در سفر دکتر سورنا ستاری معاون علم و فناوری ریاست جمهوری در خرداد ماه امسال به استان اردبیل مجوز ۷ مرکز نوآوری برای این استان اخذ شد که این مراکز در حال راه اندازی است.

بهنام جو تصریح کرد: مرکز نوآوری انیمیشن، رسانه و بازی های رایانه ای یکی از مجوز های اخذ شده است که با برنامه ریزهای هدفمند صورت گرفته ۴۰ جوان خوش فکر در حوزه انیمیشن و بازی های رایانه ای در آن مشغول به فعالیت می شوند. 

او افزود: این مرکز جزو ۴ مرکز در تولید انیمیشن و بازی های رایانه ای در کشور است که تولیدات آن در حد ملی و بین اللملی است و می تواند به بازارهای بزرگ حوزه کشورهای قفقاز دست پیدا کند. 

استاندار اردبیل گفت: این مرکز با توجه به پیشرفت های خوبی که در طول چند ماه اخیر داشته تا یک ماه آینده به صورت رسمی افتتاح می شود تا بتواند به مرکز و محلی برای رشد و شکوفایی ایده های جوانان در حوزه انیمیشن تبدیل شود.