جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

اردبیل میزبان مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری کشور - خبر

 

 

اردبیل میزبان مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری کشور

دبیرهیأت وزنه‌برداری استان اردبیل گفت: مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جوانان کشوری با شرکت 28 استان به میزبانی شهرستان اردبیل برگزار می‌شود و تا هفتم آبان ماه ادامه دارد.

اردبیل میزبان مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری کشور

افشین عباسی اظهار کرد: مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جوانان کشوری با شرکت 28 استان به میزبانی شهرستان اردبیل آغاز شده است و تا هفتم آبان ماه  ادامه دارد.
وی گفت: این دوره از مسابقات با حضور 160 وزنه‌بردار در سالن 6هزار نفری حسین رضازاده شهرستان اردبیل در حال برگزاری است
دبیرهیأت وزنه‌برداری استان اردبیل تصریح کرد:نفرات برتر مسابقات قهرمان کشوری جوانان مجوز حضور در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری را کسب می‌کنند و همین موضوع باعث افزایش سطح مسابقات شده است.
عباسی افزود: در این دوره از مسابقات نماینده فدراسیون وزنه‌برداری کشور برای انتخاب نفر برتر و مستعد شرکت در رقابت‌های آسیایی و جهانی اردبیل حضور دارند.
وی بابیان اینکه این مسابقات در سطح بالایی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این بار استقبال بسیار خوبی را شاهد و ناظر هستیم چنان که نسبت به سال گذشته تعداد نفرات شرکت‌کننده در مسابقات قهرمان کشوری جوانان افزایش‌یافته است.
دبیرهیأت وزنه‌برداری استان اردبیل تشریح کرد: این مسابقات برای اولین بار در 10 دسته وزنه‌برداری برگزارمی‌شود که تیم اردبیل با ترکیب کامل 10 دسته وزنی در این مسابقات شرکت کرده‌ و امیدواریم یکی از سکوهای تیمی را به دست آورند.
وی با اشاره به آزمایش دوپینگ در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جوانان کشور به میزبانی اردبیل اذعان داشت: تست دوپینگ از نفر برتر این دوره از مسابقات گرفته خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، عباسی در خصوص میزبانی مسابقات بین‌المللی در استان اردبیل اظهار کرد: درخواست میزبانی جام بین‌المللی فجر از سوی فدارسیون وزنه‌برداری اعلام شده و  سالن حسین رضازاده را که از بهترین مکان‌ها برای اجرای مسابقات است استفاده خواهیم کرد و در صورت موافقت امیدواریم بتوانیم گام‌های اساسی برای وزنه‌برداری استان اردبیل برداریم.