رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

اردبیل میزبان مسابقات فوتسال و والیبال دانش آموزی کشور - خبر

 

 

اردبیل میزبان مسابقات فوتسال و والیبال دانش آموزی کشور

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت:میزبانی مسابقات فوتسال و والیبال دانش آموزی کشور بر عهده اردبیل است.

اردبیل میزبان مسابقات فوتسال و والیبال دانش آموزی کشور

منصور صاحب صبح امروز در نشست خبری برگزاری سی‌و‌ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر کشور که در اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: در این دوره از مسابقات، اردبیل میزبان برگزاری ۲ رشته‌ی فوتسال و والیبال خواهد بود.

وی افزود: شرکت‌کنندگان تیم‌های دانش‌آموزی فوتسال و والیبال در سی‌و‌ششمین دوره مسابقات دانش‌آموزان پسر کشور از ۳۱ استان حضور دارند و با توجه به تعداد افراد تشکیل دهنده‌ تیم‌ها در کل اردبیل از ۸۰۶ دانش‌آموز ورزشکار میزبانی می‌کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: ۱۰۴۲ نفر در قالب داوران، ناظرین، مسؤولین، سرپرستان و عوامل اجرایی در این مسابقات حضور خواهند داشت و برگزاری این مسابقات فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های استان در سطح کشور است.

صاحب بیان کرد: براساس نظر کارشناسان مسابقات، اردبیل پتانسیل بالایی در برگزاری مسابقات مختلف دانش‌آموزی در سطح آسیا و جهان را دارد و این استان جزء اصلی‌ترین اولویت‌های فدراسیون برای برگزاری این چنین مسابقات است.

 وی در خصوص شرایط اسکان تیم‌ها و مهمانان شرکت‌کننده در مسابقات ورزشی دانش‌آموزی گفت: دانشگاه‌های محقق اردبیلی، فرهنگیان و مدرسه نمونه الزهرا مهیای میزبانی از ورزشکاران و همچنین خانه معلم نیز آماده خدمت‌رسانی به مسؤولین و عوامل اجرایی است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل اذعان کرد:  مراسم افتتاحیه دوم مرداد ساعت ۱۷ عصر در سالن شهید آسمانی با حضور مسؤولین کشوری و استانی برگزار وپس از آن مسابقات والیبال به طور همزمان در سالن‌های رضازاده و شهید آسمانی و مسابقات فوتسال در سالن‌های ورزشی دانشگاه پیام نور و امام خمینی‌(ره) برگزار می‌شوند.

صاحب تشریح کرد: در کنار برگزاری مسابقات دانش‌آموزی، گردهمایی در قالب کارگاه آموزشی با حضور انجمن‌های فوتسال کشور و با شرکت حسین شمس یکی از بهترین مربیان فوتسال جهان در اردبیل برگزار خواهد شد.