رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اردبیل مستعد سرمایه گذاری‌های خارجی است - خبر

 

 

اردبیل مستعد سرمایه گذاری‌های خارجی است

دبیر کل اتاق بازرگانی اکو گفت: اردبیل یکی از مناطقی است که ظرفیت‌های بالایی در حوزه اقتصادی و گردشگری را دارد و می‌توان در آن سرمایه‌گذاری کرد.

اردبیل مستعد سرمایه گذاری‌های خارجی است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان آدام کولا، دبیر کل اتاق بازرگانی اکو در مراسم افتتاحیه دومین کنفرانس نمایشگاه بین‌المللی کشورهای عضو اکو گفت: برگزاری چنین کنفرانسی ثابت کرد که این استان توانایی آن را دارد که کنفرانس بین‌المللی را برگزار کند.

وی به حضور نمایندگان کشورهای آلمان، کاناد و  گرجستان اشاره کرد و افزود: اردبیل اثبات کرد می‌تواند میزبان کنفرانس‌ها و رویدادهایی در سطح بین‌المللی باشد.

دبیر کل اکو با تاکید به اهمیت اجلاس اکو اظهار کرد: اتاق اکو صدای کشورهای عضو است که در راستای توسعه روابط اقتصادی فعالیت می‌کنند و در دومین اجلاس به دنبال بررسی موانع و چالش‌ها در حوزه گردشگری سلامت هستیم.

کولا گفت: رشد صنعت گردشگری مطلوب نیست و همچنان برخی قوانین این صنعت را تهدید می‌کند؛ ما نیازمند بازنگری در قوانین و بررسی چالش‌ها هستیم.

وی تصریح کرد: اکو در حوزه بهداشت و سلامت رشد مطلوبی نداشته و برنامه‌های قابل توجهی را در حوزه گردشگری سلامت مشاهده نمی‌شود.

دبیر کل کولا اظهار کرد: لازم است مدل های کسب و کاری و اپلیکیشن های جدید را در زمینه بهداشت و سلامت ارائه دهیم و این کنفرانس فرصت مناسب برای ارائه توانمندی کشورها است.

دبیر کل کمیته ایرانی اکو نیز در این مراسم گفت: گردشگری جزو صنایع رو به رشد در دنیا است  ودرآمد گردشگری در کشورها روند رو به رشدی دارد و در کشور تقویت رشد آن را دنبال می کنیم.

محمد رضا کرباسی تصریح کرد: بسیاری از بیماران در کشورهای عضو اکو به کشورهای غیر عضو سفر می کنند که این موضوع باید با توسعه خدمات گردشگری تغییر یابد.

وی تاکید کرد: در سال 2017، 170 هزار توریست وارد کشور شده که نشان دهنده رشد 20 تا 25 درصدی صنعت گردشگری کشور است اما این روند باید افزایش یابد.

دبیر کل کمیته ایرانی اکو اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در کشورهای عضو اکو باید در راستای توسعه گردشگری سلامت کشورها اقدام کرد و روابط اقتصادی و گردشگری فی مابین بهبود یابد.

کرباسی به اهمیت اجلاس اکو در تشریح توانمندی کشورهای عضو اکو اشاره و تصریح کرد: سه کمیته تخصصی در دومین کنفرانس فعال شده و در نشست های تخصصی قابلیت های بخش دولتی و خصوصی کشورها تبادل خواهد شد.