جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

اردبیل ظرفیت میزبانی مسابقات کانوپولوی آسیایی را دارد - خبر

 

 

اردبیل ظرفیت میزبانی مسابقات کانوپولوی آسیایی را دارد

رئیس فدراسیون قایقرانی گفت:‌ با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان اردبیل و به ویژه سایت ورزش‌های آبی شورابیل، این منطقه ظرفیت میزبانی مسابقات کانوپولوی آسیایی ۲۰۱۸ را دارد.

اردبیل ظرفیت میزبانی مسابقات کانوپولوی آسیایی را دارد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، غلامرضا امینی گفت:‌ دریاچه شورابیل با ظرفیت‌های موجود خود توانایی تبدیل به منطقه گردشگری ورزشی در سطح ملی را دارد چرا که ظرفیت تمام رشته‌های آبی و خاکی، سه گانه و غیره در این محدوده وجود دارد.
 
وی افزود: در صورت تکمیل سایت ورزش‌های آبی در شورابیل، طبق وعده‌های قبلی مسابقات کانوپولوی آسیایی 2018 را در این دریاچه برگزار خواهیم کرد که در سایت کنفدراسیون آسیایی هم تا این لحظه نام اردبیل به عنوان میزبان این رقابت‌ها قید شده است.
 
رئیس فدراسیون قایقرانی بیان کرد: در تلاش هستیم تا اردوی تیم ملی روئینگ جوانان یا کانو و کایاک همین رده سنی را اردیبهشت‌ماه امسال در دریاچه مصنوعی مجتمع کشت و صنعت پارس‌آباد برگزار کنیم.
 
امینی از تجلیل از قهرمانان رشته قایقرانی کشور خبر داد و گفت: امسال از 120 مدال‌آور ایرانی قایقرانی تجلیل به عمل خواهد آمد که امیدواریم این اقدامی گامی در راستای توسعه و ترویج هر چه بیشتر این رشته ورزشی در کشور شود.