سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اردبیل رتبه دوم کشور را در سرطان معده دارد - خبر

 

 

اردبیل رتبه دوم کشور را در سرطان معده دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: استان در ابتلا به سرطان معده رتبه دوم کشور را دارد و مرکز مطالعات و تحقیقات گوارش در این استان فعال است.

اردبیل رتبه دوم کشور را در سرطان معده دارد

قدرت اخوان اکبری اظهار کرد: حوزه فعالیت ما در بخش‌های بهداشتی، درمانی، غذا و دارو، امنیت غذایی و حوزه خدماتی گسترده و متنوع است و این دانشگاه با 8 هزار و 500 نفر نیروی انسانی سعی دارد به بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر از جمعیت استان خدمات ارائه کند.

وی اولویت فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی را توسعه فضای فیزیکی، نیروی انسانی، تجهیزات پزشکی، آموزشی، پژوهشی و آزمایشگاهی و همچنین ارتقای فرآیند جاری اعلام و خاطرنشان کرد: در سه سال عهده‌داری مسئولیت ریاست دانشگاه همه ساله در سه مقطع هفته سلامت، هفته دولت و دهه فجر افتتاح پروژه‌های مختلفی را نظیر بیمارستان 32 تختخوابی کوثر، 20 تختخوابی نمین و 110 تختخوابی امام رضا(ع) اردبیل را شاهد بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به افتتاح بیمارستان شهدای پارس‌آباد با 160 تخت و صرف اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: بیمارستان ترومای اردبیل را نیز بعد از گذشت سال‌ها با هزینه‌کرد 100 میلیارد تومان راه‌اندازی کردیم و به زودی عمده بخش‌های بیمارستان فاطمی اردبیل به این مجموعه منتقل خواهد شد.

اخوان اکبری بیان کرد: قصد تبدیل بیمارستان فاطمی به موزه را نداریم چون تخت‌های این بیمارستان مورد نیاز است و باید تا سال 1404 تعداد تخت‌های بیمارستانی استان را تا 4 هزار تخت افزایش دهیم.

وی افزود: در سال‌های اخیر با راه‌اندازی مرکز پیوند کلیه و دیالیز، درمان ناباروری و جذب پزشکان فوق تخصص اطفال، شبکیه و ... سعی داریم تا در مراکز بهداشتی – درمانی خدمات قابل قبولی را به مردم ارائه کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از احداث بیمارستان 500 تختخوابی نجف‌زاده و 540 تختخوابی سایت دانشگاه به عنوان بیمارستان هزار تختخوابی خبر داد و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا بیمارستان مشگین‌شهر را تا 120 تخت ارتقا داده و به وضعیت کمی و کیفی آن رسیدگی کنیم.

اخوان اکبری به اجرای 95 پروژه بهداشتی در استان اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون 55 پروژه از این تعداد به بهره‌برداری رسیده و در دو سال آینده نیز مابقی این پروژه‌های بهداشتی افتتاح خواهد شد.

وی اظهار کرد: اخیرا 33 میلیارد تومان اعتبار گرفتیم تا پروژه‌های نیمه تمام دانشگاه علوم پزشکی را با اولویت تکمیل و راه‌اندازی کنیم.