جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

اردبیل رتبه دوم کشور را در جذب تسهیلات کسب کرد - خبر

 

 

اردبیل رتبه دوم کشور را در جذب تسهیلات کسب کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: این استان رتبه دوم کشور را در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ به دست آورد.

اردبیل رتبه دوم کشور را در جذب تسهیلات کسب کرد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رامین صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در جریان بازدید رئیس کل دادگستری اردبیل از کارخانه ساروج سبلان در اردبیل با اشاره به پیگیری دادگستری استان در راستای حل مشکلات واحد‌های تولیدی گفت: امسال ۷۵ واحد راکد براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید احیا می‌شد که تاکنون ۴۳ واحد احیا و فعال شده و به چرخه تولید برگشته‌اند.
 
او افزود: ما کمترین ریزش نیروی کارگری را در سخت‌ترین سال اقتصادی شاهد بودیم به طوریکه عمده واحد‌های تولیدی و صنعتی استان با حفظ نیروی کار سعی کردند توان تولید خود را افزایش دهند.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: ۳۸ واحد تولیدی در اردبیل با افزایش تولید ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی روبرو بودند که این امر در سایه حمایت مسئولان استانی و پشتیبانی کمیته حمایت قضایی بوده است.
 
صادقی تصریح کرد: ما خوشحال هستیم که مجموعه قضایی استان بدون توقف در هشت ماه اخیر با بازدیدها، نشست‌ها و جلسات متعدد حمایت خود را از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان واقعی انجام دادند و ادامه این روند تا پایان سال می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت بخش‌های تولیدی، اقتصادی و صنعتی در استان باشد.
 
او اضافه کرد: قرار است امسال ۱۵۰ واحد تولیدی در اردبیل به بهره‌برداری برسد که در سال جاری ۱۲۳ واحد به بهره‌برداری رسیده و امیدواریم تا پایان امسال حتی آمار ما بیشتر از رقم تعیین شده باشد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در ادامه بیان کرد: با همتی که در استان و در حمایت از واحد‌های تولیدی وجود دارد، قطعا با جذب اعتبارات ویژه و همراهی بانک‌ها می‌توانیم تسهیلات مناسبی را در اختیار صنعتگران قرار دهیم که در این زمینه یک‌هزار میلیارد تومان منابع در اختیار سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قرار گرفته است.
 
صادقی اظهار کرد: از محل تبصره ۱۸، ۷۸ درصد سهم استان جذب شده و ما از این بابت رتبه دوم کشوری را به دست آورده‌ایم.
 
او افزود: برای تأمین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی جلسات متعدد ملی و استانی برگزار کردیم و هم اکنون بدون هیچ محدودیتی در خدمت صاحبان واحد‌های تولیدی هستیم تا نیاز آن‌ها را به هر شکل ممکن تأمین کنیم.