سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اردبیل در بحث آسیب‌های اجتماعی رتبه ۲۵ کشور را دارد - خبر

 

 

اردبیل در بحث آسیب‌های اجتماعی رتبه ۲۵ کشور را دارد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: طبق آمار اعلام شده استان اردبیل در اکثر شاخص‌های بحث آسیب‌های اجتماعی رتبه ۲۵ کشوری قرار دارد.

اردبیل در بحث آسیب‌های اجتماعی رتبه ۲۵ کشور را دارد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز ندایی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در دومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: استان اردبیل در سایه تلاش و مجاهدت شبانه روزی عوامل انتظامی، قضایی و دستگاه‌های متولی جز امن‌ترین استان‌های کشور است و در این راستا باید این امنیت حفظ شود.
 
او با بیان اینکه باید بین عرضه و تقاضا توازن ایجاد شود افزود: اگر در بحث تهیه یک کالا تقاضا بیش از عرضه شود نه تنها افزایش قیمت اتفاق می‌افتد بلکه بحث قاچاق نیز گسترش می‌یابد.
 
معاون سیاسی استاندار اردبیل به منظور پیشگیری از پدیده قاچاق کالا بیان کرد: انبار‌های اقلام باید دارای کد شناسایی باشند بر این اساس شناسایی انبار‌های رسمی و غیر رسمی موجود در استان ضرورت دارد.
 
ندایی با بیان اینکه خوشبختانه قاچاق سوخت در استان کاهش قابل توجهی یافته گفت: در بحث کشفیات مشروبات الکلی دست ساز افزایش وجود دارد و این به معنی تلاش شبانه روزی عوامل اتتظامی است.
 
او افزود: خروج و ورود دام زنده و گوشت از استان خیلی کم شده و کالا‌هایی که مصرف داخلی دارند باید طبق برنامه ریزی در سراسر کشور به مصرف مردم برسد تا شاهد گرانی و افزایش قیمت نامتعارف نشویم.
 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان اینکه باید طبق برنامه اقلام اساسی مورد نیاز مردم اولویت بندی شوند افزود: با توجه به شرایط حاکم جامعه در رابطه با کرونا و تحریم‌های ظالمانه مناسب نیست باید با مدیریت و تدبیر برای ۶ ماه آینده برنامه تدوین شود.
 
ندایی ادامه داد: امید است با فرهنگ سازی مناسب با همکاری و همدلی تمام دستگاه‌های متولی در جهت ریشه کن کردن قاچاق کالا‌های ممنوعه گام‌های اساسی برداشته شود.