سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اردبیل در بازآفرینی شهری جزء سه استان برتر کشور است - خبر

 

 

اردبیل در بازآفرینی شهری جزء سه استان برتر کشور است

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: اردبیل در بخش بازآفرینی شهری جزو سه استان برتر کشور است.

اردبیل در بازآفرینی شهری جزء سه استان برتر کشور است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محبوب حیدری اظهار داشت: احیای و بازسازی بافت‌های فرسوده از مهمترین اولویت‌هایی بوده که در راستای تحقق این مهم در استان اردبیل اقدامات خوبی انجام شده به طوری که در بخش بازآفرینی شهری جزو سه استان برتر کشور هستیم و اقدامات در این زمینه تداوم خواهد داشت.
 
وی از انجام مطالعات باز‌آفرینی شهری برای چهار شهرستان استان خبر داد و گفت: این شهرستان‌های شامل اردبیل، خلخال، پارس‌آباد و مشگین‌شهر بوده که کار اجریی پس از انجام مطالعات لازم آغاز شده است که مطالعات بازآفرینی 6 شهرستان باقیمانده استان نیز آغاز شده و براساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال تکمیل شده و زمینه برای آغاز عملیتات اجرایی از سال آینده فراهم می‌شود.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: در راستای احیای این مناطق در سال گذشته یک هزار واحد مسکونی از تسهیلات 40 میلیون تومانی برخوردار شده‌اند و امسال نیز براساس هدفگذاری‌های انجام شده این تسهیلات برای یک هزار و 250 واحد برای بهسازی و ساخت ارائه خواهد شد.
 
حیدری با اشاره به آسفالت سکونتگاه‌های غیررسمی، احداث سالن ورزشی و خانه محله در این مناطق افزود: در شهرستان اردبیل آسفالت سه محله و احداث یک سالن ورزشی در این مناطق را انجام داده‌ایم و کار احداث خانه محله نیز در دست اجراست و در شهرستان‌های دیگر نیز در این زمینه پروژه‌هایی اجرا شده و یا در حال اجراست.