جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

اردبیل دارای پتانسیل ویژه در توسعه گردشگری روستایی است - خبر

 

 

اردبیل دارای پتانسیل ویژه در توسعه گردشگری روستایی است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اردبیل دارای پتانسیل ویژه در توسعه گردشگری روستایی است.

اردبیل دارای پتانسیل ویژه در توسعه گردشگری روستایی است

نادرفلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل امروز در جلسه هماهنگی گردشگری روستایی که با حضور مدیران کل بنیاد مسکن، جهادکشاورزی، امور روستایی و محیط زیست اردبیل برگزار شد، گفت: توسعه استان اردبیل در چند محور متصور است که در کنار کشاورزی و دامپروری در آخرین طرح آمایش استانی به توسعه طرح گردشگری کشاورزی به طور ویژه ای نگاه شده و از کشاورزی خلاق یاد شده است.

او افزود: با شیوع ویروس کرونا اهمیت کسب و کارهای گردشگری بیشتر دیده شد و قطع زنجیره های حاصل از این صنعت زیان هایی بر دیگر حوزه ها نیز وارد کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با شاره به اینکه اردبیل جزو پنج استان دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی است، گفت: گردشگری در کنار سایر حوزه ها حائز اهمیت است و استان اردبیل در شعاع ۸۰ کیلومتری امکان دسترسی به جنگل، دریا، آبگرم های معدنی، کوه، دشت و ابنیه های تاریخی و ۳۷۰ کیلومتر مرز امن با فرهنگ آداب و رسوم مختلف دارد.

او با اشاره به اینکه شعار امسال سازمان جهانی گردشگری توسعه گردشگری روستایی است، تصریح کرد: دنیا به این باور رسیده است که اگر می خواهیم روستاها خالی از سکنه نباشد و معیشت روستائیان تامین شود، در کنار حوزه دامپروری و کشاورزی باید گردشگری نیز رونق باید.