سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

اردبیل جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا شناخته شد - خبر

 

 

اردبیل جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا شناخته شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: اردبیل جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی شناخته شد.

اردبیل جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا شناخته شد
شهرام حبیب‌زاده شامگاه چهارشنبه در  نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در  محل سپاه حضرت عباس (ع) استان اظهار داشت:  براساس بررسی‌های انجام شده توسط وزارت بهداشت، استان اردبیل جزو استان‌های پیشرو در فعالیت و مدیریت طرح شهید سلیمانی شناخته شده است که این موفقیت، مرهون زحمات بسیجیان و همکاری مردم شریف استان می‌باشد.
 
وی نیز ضمن قدردانی از فرمانده سپاه استان و تلاش فرماندهان پایگاه‌ها و نواحی گفت: در حال حاضر 15 هزار کیت تست سریع تحویل گرفته شده و این میزان کیت تحویلی در کشور بی‌سابقه بوده که بدلیل همکاری و اقدامات موثر انجام شده در استان است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به احتمال برگزاری مراسمات از جمله مراسم عروسی و و تجمعات بیان کرد: ویروس انگلیسی تهدیدی جدی محسوب می‌شود و رعایت بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تأکید است و در این راستا باید کنترل شدید و مؤثرتری پیش بینی و انجام شود.
 
 حبیب زاده با اشاره به نظارت بر مطب‌های پزشکان تصریح کرد: طی نظارت تیم‌های بازرسی دانشگاه، اکثر پزشکان همکاری مطلوبی داشته و با مطب‌هایی که دستورالعمل‌ها را رعایت نکردند برخوردهای قانونی صورت گرفته است.
 
92 درصد جمعیت استان اردبیل غربالگری شدند
 
استاندار اردبیل نیز در این نشست بیان کرد: از آغاز اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح استان، 335987 خانوار متشکل از 1172528 نفر از جمعیت استان غربالگری شده‌اند که 92/73 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.
 
بهنام‌جو افزود: در طول این مدت تعداد بیش از 16 هزار تست انجام شده که از این تعداد 3349 تست، مثبت بودند. همچنین در طول این مدت، تعداد 10 هزار و 275 مورد بسته‌های معیشتی و کمک‌های مؤمنانه و 217 هزار و 842 بسته بهداشتی توزیع شده است.
 
وی  از زحمات فرمانده سپاه استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، بسیجیان و کارکنان دانشگاه قدردانی کرد.
 
 نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور  استاندار،  فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و جمعی از مسئولین استانی و اعضای قرارگاه در محل سپاه استان و با شرکت ویدئوکنفرانسی فرمانداران، فرماندهان سپاه و مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها برگزار شد.
 
در این جلسه، تعدادی از اعضای قرارگاه و مسئولین شهرستان‌ها، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده را ارائه دادند.