سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اردبیل جایگاه ممتاز کشور را در مکانیزاسیون کشاورزی کسب کرد - خبر

 

 

اردبیل جایگاه ممتاز کشور را در مکانیزاسیون کشاورزی کسب کرد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: این استان در اجرای طرح‌های مکانیزاسیون کشاورزی و جذب اعتبارات مربوط به این بخش طی ۲ سال متوالی جایگاه ممتاز کشور را به خود اختصاص داده است.

اردبیل جایگاه ممتاز کشور را در مکانیزاسیون کشاورزی کسب کرد

خلیل نیکشاد افزود: در حالی که در سال گذشته سهم تسهیلات اعتباری استان برای اجرای طرح مکانیزاسیون کشاوزی ۳۲۰ میلیارد ریال بود، با تلاش‌های صورت گرفته این رقم به ۹۳۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

او اظهارداشت: در سال ۹۷ نیز ۸۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات تسهیلاتی مکانیزاسیون کشاورزی جذب شده که این میزان ۲۳۰ میلیارد ریال بیش از اعتبار پیش‌بینی شده از سوی مرکز کشور برای این استان است.

وی گفت: در حال حاضر هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات بانکی به مجریان طرح‌های مکانیزاسیون کشاورزی در مناطق مختلف این استان وجود ندارد و به سهولت به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود.

نیکشاد افزود: اعتبار تسهیلاتی پیش‌بینی شده سال قبل برای اجرای طرح‌های مکانیزاسیون کشاورزی استان ۶۲۰ میلیارد ریال است که با توجه به استقبال کشاورزان از این طرح‌ها پیش‌بینی می‌شود میزان تسهیلات اعتباری جذب شده برای خرید ماشین‌آلات و اداوت کشاورزی مکانیزه تا پایان سال به ۹۳۰ میلیارد ریال برسد.

وی با بیان اینکه هزار طرح برای دریافت تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در سال گذشته به بانک‌های اردبیل معرفی شدند، گفت: ورود کمباین‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی مدرن تولیدات کشاورزی اردبیل را متحول می‌کند.