سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اردبیل بیشترین آمار تصادفات درون‌شهری را دارد/ کاهش ۲۰درصدی تصادفات در استان - خبر

 

 

اردبیل بیشترین آمار تصادفات درون‌شهری را دارد/ کاهش ۲۰درصدی تصادفات در استان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: متاسفانه در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ استان اردبیل در بحث تصادفات معابر درون شهری رتبه نخست کشوری را داشت که این میزان در مدت مشابه امسال کاهش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

اردبیل بیشترین آمار تصادفات درون‌شهری را دارد/ کاهش ۲۰درصدی تصادفات در استان

سیدحجت فتاحی اظهار داشت: تعداد فوتی‌ تصادفات درون شهری در 6 ماهه اول سال گذشته 24 نفر بود که این تعداد در مدت مشابه امسال به 20 نفر رسیده است و این در حالی بود که استان اردبیل با وضعیت نامناسب و با فاصله بیشتر از سایر استانها در نقطه اوج رتبه‌بندی وضعیت تصادفات معابر درون شهری کشور قرار داشت.

وی با اشاره به اینکه "تعداد مجروحین 9 درصد و موارد خسارتی 27 درصد کاهش داشته است" افزود: در مجموع تصادفات درون شهری اردبیل با کاهش 20 درصدی در وضعیت مناسبی در 6 ماهه نخست امسال داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان تصریح کرد: نقش پلیس راهنمایی و رانندگی در بحث کنترل و پیشگیری از تصادفات شاید تنها یک جنبه از این موضوع باشد که به حول الهی با همکاری پرسنل این نهاد توانستیم در 6 ماهه امسال موارد برخورد با هنجارشکنان در معابر شهری را به حد مطلوب برسانیم که این موضوع نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 78 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

فتاحی وضعیت توقیف وسایل نقلیه در معابر شهری  را نیز خوب ارزیابی و عنوان کرد: 709 دستگاه موتور سیکلت، 1060 دستگاه وسایل نقلیه شخصی را داشتیم.

وی اظهار کرد: در برآوردهایی که انجام شده است تعداد 30 درصد از فوتی‌های ما در سر صحنه، 50 درصد در بیمارستان و 20 درصد در مسیر انتقال به بیمارستان رخ می‌دهد که باید دستگاه‌های اجرایی و مربوطه فکری به حال کاهش فوتی‌ها در مراکز درمانی داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: متاسفانه 45 درصد فوتی‌های ما در معابر درون شهری در بازه سنی 21 تا 40 سال بودند که این مورد خود می‌تواند زنگ هشداری برای همه ما باشد، چرا که این سنین از طیف مولد جامعه محسوب شده و در کاهش جمعیت زنگ خطری جدی است.