جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

اردبیل به ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه دیگر نیاز‌ دارد - خبر

 

 

اردبیل به ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه دیگر نیاز‌ دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در وضعیت فعلی نزدیک به ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان مورد نیاز است و برای احداث آن نیازمند سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

اردبیل به ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه دیگر نیاز‌ دارد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محبوب حیدری ظهر امروز در نشست خبری مدیران شورای حمل و نقل اردبیل اظهار داشت: اقداماتی برای احداث بزرگراه در اردبیل آغاز شده و توانستیم با پیگیری‌ها اعتبار امسال استان را به سه برابر افزایش دهیم.

وی با اشاره به آغاز مطالعات احداث بزرگراه در برخی محورها گفت: تا 6 ماه آینده تمامی مطالعات بزرگراه‌ها به اتمام خواهد رسید، در عین حال که در برخی محورها عملیات احداث آغاز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با تاکید به اینکه در امسال 19 کیلومتر بزرگراه احداث شده است، تصریح کرد: در مجموع 22 کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و فرعی احداث شد.

حیدری بیان کرد: در بخش روستایی بیش از احداث راه بر عملیات بهسازی تمرکز شده و امسال 103 کیلومتر بهسازی شده که در تمامی راه های اصلی، فرعی و روستای 806 کیلومتر بهسازی شده است.

وی با اشاره به انجام 66 کیلومتر پوشش آسفالت و احداث 73 دستگاه پل اظهار کرد: در حال حاضر 356 کیلومتر پروژه احداث راه در سطح استان در حال اجراست.