رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

اردبیل به قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور تبدیل خواهد شد - خبر

 

 

اردبیل به قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور تبدیل خواهد شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد: عملیات احداث ۲۷۰۰ هکتار طرح گلخانه‌ای در قالب مجتمع‌های بزرگ در استان اردبیل آغاز شده و در آینده نزدیک این استان به قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.

اردبیل به قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور تبدیل خواهد شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خلیل نیکشاد رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: احداث بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای کشور در زمستان گذشته به مساحت یک‎هزار و ۵۰۰ هکتار در مجتمع کشت و صنعت مغان آغاز شده و تاکنون ۴۰۰ هکتار آن به بخش خصوصی واگذار شده است.  
 
وی تولید در فضای بسته و کشت گلخانه‌ای را جزو برنامه‌های مهم جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام و بیان کرد: علاوه بر این، یک‎هزار هکتار در منطقه بران شهرستان پارس آباد مطالعه احداث آغاز شده است.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: در پنج شهرک کشاورزی استان واحد‌های گلخانه‌ای با مساحت ۱۰۰ هکتار طی فراخوانی برای واگذاری به سرمایه گذاران آماده شده است.
 
نیکشاد با اشاره به اهتمام ویژه مدیران استان برای تکمیل زیرساخت‌های این گلخانه‌ها اضافه کرد: احداث یک مجتمع گلخانه‌ای دیگر نیز طی تفاهم نامه‌ای بین شرکت شهرک‌های صنعتی کشاورزی ایران و استانداری اردبیل در کشت و صنعت پارس در منطقه مغان به مساحت ۱۰۰ هکتار آغاز شده است.
 
وی گفت: با بهره برداری این واحدها، ۷۵۰ هزار تن محصول زراعی گلخانه‌ای در استان اردبیل تولید و روانه بازار می‌شود.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: احداث این میزان گلخانه موجب ایجاد اشتغال برای ۲۰ هزار نفر و صرفه جویی در مصرف ۴۳۵ میلیون متر مکعب آب در استان خواهد شد.