جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اردبیل با پیری جمعیت و کاهش جمعیت فعال در ۱۵ سال آینده روبه‌رو می‌شود - خبر

 

 

اردبیل با پیری جمعیت و کاهش جمعیت فعال در ۱۵ سال آینده روبه‌رو می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از مشکلات اساسی در ۱۵ سال آینده را پیری جمعیت و کاهش جمعیت فعال با افزایش جمعیت بالای ۶۰ سال برشمرد و گفت: باید براساس نیاز استان و کشور و با روش‌های علمی در راستای افزایش موالید برنامه‌ریزی شود.

اردبیل با پیری جمعیت و کاهش جمعیت فعال در ۱۵ سال آینده روبه‌رو می‌شود
بهروز ندایی ظهر امروز در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان زاد و ولد در سطح استان اجرای سیاست‌های افزایش جمعیت باید به‌صورت اساسی و جدی در استان پیگیری شده و طرح‌های مختلف در این زمینه اجرا شود.
 
وی با اشاره به راهکارهای افزایش موالید در استان بیان کرد: برنامه‌ها در این راستا باید بر مبنای فرهنگ‌سازی برای افراد بی‌علاقه به فرزندآوری، اختصاص تسهیلات ازدواج  و تلاش برای کاهش طلاق باشد تا شاهد افزایش زاد و ولد در استان باشیم.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل اجرای طرح‌ها در این حوزه را نیازمند راهکارهای علمی و منطقی و توجیه زوج‌ها برای فرزندآوری با دلایل قانع‌کننده دانست و تصریح کرد: انتظار می‌رود مسئولان در این حوزه بر انجام مطالعات علمی، جامعه‌شناختی و بهداشتی در زمینه باروری و نقش آن در جامعه همت کنند.
 
ندایی از مشکلات اساسی در 15 سال آینده را پیری جمعیت و کاهش جمعیت فعال با افزایش جمعیت بالای 60 سال برشمرد و گفت: باید براساس نیاز استان و کشور و با روش‌های علمی و راهبردی  در راستای افزایش موالید برنامه‌ریزی شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به مشکلات ناشی از کاهش موالید افزود: کاهش نیروی کار و افزایش جمعیت وابسته از جمله مشکلاتی به‌شمار می‌رود که در نتیجه کاهش زاد و ولد شاهد آن خواهیم بود.