جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

اردبیلی‌ها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند - خبر

 

 

اردبیلی‌ها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل گفت: خیران و کشاورزان اردبیلی بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در شش ماهه نخست سال‌جاری زکات واجب پرداخت کرده‌اند.

اردبیلی‌ها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین دشتی افزود: کشاورزان، روستاییان و مردم خیر استان اردبیل بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات واجب در شش ماهه نخست سال‌جاری پرداخت کردند.
 
وی گفت: زکات پرداختی مردم استان اردبیل در شش ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته، 7 درصد افزایش داشته است.
 
وی با بیان اینکه ۷۳ درصد از زکات پرداختی خیران اردبیلی در قالب سهم‌فقرا برای رفع مشکلات اساسی خانوار تحت حمایت کمیته امداد و سایر اقشار آسیب‌پذیر این استان هزینه شده است، افزود: یک میلیارد و ۳۱۱ میلیون تومان در قالب سهم‌فقرا برای مرتفع ساختن بخشی از مسائل و گرفتاری‌های مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند استان اردبیل اختصاص یافته است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه حدود یک میلیارد تومان از زکات پرداختی در قالب کمک معیشتی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه پرداخت شده است تا بتوانند بخشی از مشکلات خود را رفع کنند، بیان کرد: 2 هزار و ۶۲۹ مددجو با دریافت کمک معیشتی از محل زکات پرداختی خیران، توانستند پاسخگوی نیازهای اساسی خود باشند.
 
دشتی با بیان اینکه ۳۳۳ میلیون تومان از زکات پرداختی برای ساخت و خرید مسکن مددجویی در اختیار خانوار تحت حمایت قرار گرفته است تا از سرپناهی مقاوم و مناسب بهره‌مند شوند، گفت: ۱۴ خانوار بی‌بضاعت که نیاز مبرم به سرپناه داشتند با بهره‌گیری از زکات پرداختی خیران اردبیلی، صاحبخانه شدند.
 
وی با اشاره به اینکه منزل هشت خانوار مستمند نیز از محل زکات پرداختی نیکوکاران مورد بهسازی و تعمیر قرار گرفته است، اعلام کرد:۱۱ میلیون تومان از محل زکات پرداختی به بهسازی و مقاوم‌سازی منازل مددجویی اختصاص یافته است.
 
دبیر شورای زکات استان اردبیل به پرداخت حدود ۲۶ میلیون تومان از محل زکات پرداختی برای ارائه خدمات درمانی و دارویی به بیماران نیازمند اردبیلی اشاره کرد و افزود: ۵۰ بیمار بی‌بضاعت که در شرایط حاد به سر می‌بردند با بهره‌گیری از زکات پرداختی مردم خیر استان اردبیل، توانستند بخشی از هزینه‌های درمانی و دارویی خود را تأمین کنند.