جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اردبیل، میزبان بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما - خبر

 

 

اردبیل، میزبان بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما

نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار و مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل با رئیس سازمان صدا و سیما ، دیدار و درباره ساخت سریال تاریخی شاه اسماعیل و میزبانی اردبیل برای جشنواره تولیدات مراکز استانها تبادل نظر کردند.

اردبیل، میزبان بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما

به گزارش خبرگزاری صداوسیما در این دیدار که در دفتر دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما در تهران برگزار شد، آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان با یادآوری نقش تاریخی شاه اسماعیل صفوی در یکپارچه سازی ایران و اعلام تشیع به عنوان مذهب رسمی کشور، خواستار حمایت همه جانبه سازمان صدا و سیما از ساخت سریال تاریخی شاه اسماعیل صفوی شد.
بهنام جو استاندار اردبیل هم از موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور برای اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار به عنوان پیش پرداخت برای ساخت سریال شاه اسماعیل صفوی خبر داد.
ملا احمدی مدیر کل صدا و سیمای اردبیل نیز با یادآوری ظرفیت های بی نظیر نیروی انسانی در استان اردبیل و به ویژه توانمندی هنرمندان این منطقه ، از آمادگی اردبیل برای میزبانی برگزاری بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان ها در سال ١٣٩٩ خبر داد و گفت: تولید سریال تاریخی و فاخر شاه اسماعیل صفوی از دیرباز یکی از خواسته های جامعه فرهنگی ، هنری و فرهیختگان استان اردبیل بوده است و تلاش می کنیم با همکاری صدا و سیما و دستگاه های فرهنگی ذیربط ، این موضوع محقق شود.
در ادامه دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به نقش اردبیل و سلسله صفویه در بنیانگذاری پایه های جدید تمدن ایرانی–اسلامی، از آمادگی رسانه ملی برای حمایت از ساخت سریال فاخر شاه اسماعیل صفوی خبر داد و گفت: به همین منظور، کارگروه پژوهشی با مشارکت کارشناسان تهران و اردبیل به مدیریت یکی از کارگردانان و نویسندگان برتر سریال های تاریخی برای استفاده دقیق از تمامی اسناد تاریخی تشکیل می شود.
پس از برگزاری این جلسه، استاندار و مدیر کل صدا و سیمای اردبیل با معاون امور استان های سازمان صدا و سیما نیز دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار درباره میزبانی اردبیل برای برگزاری بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان ها و نحوه حمایت از تولیدات و توسعه تجهیزات صدا و سیمای مرکز اردبیل گفتگو و مذاکره شد.
در پایان این نشست دارابی معاون امور استان های سازمان صدا و سیما با اشاره به ظرفیت اجرایی صدا و سیمای مرکز اردبیل و قابلیت های این استان گفت: برغم درخواست استان های دیگر، با میزبانی اردبیل برای برگزاری بیست و سومین جشنواره سراسری تولیدات مراکز استان ها موافقت می کنیم.
وی با یادآوری فواید زیاد این رویداد بزرگ فرهنگی در توسعه صدا و سیمای مرکز اردبیل و ارتقای سطح فعالیت های هنری این استان، اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی مناسب و همدلی مسئولان، استان اردبیل به نحو احسن از عهده میزبانی شایسته جشنواره سراسری تولیدات مراکز استان ها برآید.