جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

ارتقای رتبه علمی دانشگاه آزاد اسلامی - خبر

 

 

ارتقای رتبه علمی دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس مرکز هماهنگی امور استان‌ها و هیئت‌های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سطح علمی دانشگاه آزاد اسلامی با ۲۲ پله افزایش به رتبه ۱۶۵ رسید.

ارتقای رتبه علمی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی علوی فاضل در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با 22 رتبه ارتقا در بین دانشگاه‌های جهان رتبه نخست مشارکت در تولید جهانی علم در بین دانشگاه‌های ایران را حفظ کرد.

وی افزود: براساس آخرین آمار منتشر شده در پایگاه استنادی طلایه‌داران علم تامسون رویترز، رتبه تولید علمی دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین به روزرسانی آن پایگاه در تاریخ دهم خردادماه 1395، با 22 پله صعود به جایگاه 165 و رتبه تولید علمی کشور ایران نیز با یک پله صعود به 21 رسیده است.

رئیس مرکز هماهنگی امور استان‌ها و هیئت‌های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: در گزارش‌های قبلی جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه تامسون رویترز، 187 و رتبه کشور ایران 22 گزارش شده بود.

علوی فاضل تصریح کرد: در حال حاضر حدود 400 واحد دانشگاهی فعال در کشور داریم که از این تعداد 40 واحد در زمینه تولید علم فعال هستند و پیش بینی می‌کنیم رشد خوبی را در سال آینده داشته باشیم.

وی با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی، بر توسعه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا را در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و با استناد به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه تهیه سند آمایش دانشگاه‌ها گفت: با توجه به اینکه تهیه سند آمایش را دانشگاه‌های دولتی انجام می‌دهند، پیشنهاد آمایش دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شده و در حال حاضر این سند با سیاست‌های بالادستی تنظیم و آماده شده است.

رئیس مرکز هماهنگی امور استان‌ها و هیئت‌های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وضعیت مطلوب دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم افزود: در رشته‌های زیادی از جمله نانوتکنولوژی، نانوفیزیک و ساخت کامپوزیت‌ها، پتروشیمی و نفت و گداخت هسته‌ای جزو کرسی‌های پیشرو بوده‌ایم و در زمینه محیط زیست و فن آوری‌های زیست محیطی و تولید محصولاتی که آلودگی را کم کند و ناوبری و علوم اوقیانوسی به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌ایم.