سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

ارایه غیرحضوری ۳۰ خدمت تامین اجتماعی در استان اردبیل/ صرفه‌جویی در هزینه‌ها با حذف دفترچه‌های درمان - خبر

 

 

ارایه غیرحضوری ۳۰ خدمت تامین اجتماعی در استان اردبیل/ صرفه‌جویی در هزینه‌ها با حذف دفترچه‌های درمان

مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: تعداد ۳۰ خدمت سازمانی در قالب طرح ۳۰۷۰ که تا امروز به‌صورت حضوری انجام می‌پذیرفت، از ۱۵ آبان سال‌جاری به‌صورت غیرحضوری انجام می‌گیرد.

ارایه غیرحضوری ۳۰ خدمت تامین اجتماعی در استان اردبیل/ صرفه‌جویی در هزینه‌ها با حذف دفترچه‌های درمان

سعید بشرخواه عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل اظهار کرد: تعداد ۳۰ خدمت سازمانی در قالب طرح ۳۰۷۰ که تا امروز به‌صورت حضوری انجام می‌پذیرفت، از ۱۵ آبان سال‌جاری به‌صورت غیرحضوری انجام می‌گیرد و با انجام غیرحضوری این ۳۰ خدمت، ۷۰ میلیون بار مراجعه حضوری سالانه را کاهش می‌دهد.

وی افزود: طبق این طرح و با اجرای آن فرآیندها غیرحضوری شده و کیفیت خدمات ارتقا داده می‌شود که با شیوع ویروس کرونا در کشور ضرورت اجرای این طرح بیش از پیش احساس می‌شود و با اجرای این طرح مراجعه حضوری به سازمان‌ها تا ۷۵ درصد کاهش خواهد یافت به همین دلیل می‌توانیم خدمات با کیفیتی ارایه دهیم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل با اشاره به خدماتی که طی این طرح غیرحضوری می‌شوند بیان کرد: از جمله خدمات در این طرح ابلاغ الکترونیکی، ابلاغ مفاصا حساب، نام‌نویسی غیرحضوری از افراد تبعی، درخواست غیرحضوری خسارت حوادث، اعتراض کارفرما، انعقاد قرارداد بیمه اختیاری، انعقاد قرارداد بیمه حرف و مشاغل آزاد، درخواست غیرحضوری کمیسیون پزشکی و... بوده که به مراتب سریع‌تر و بهینه‌تر خدمت‌رسانی خواهد شد.

بشرخواه تصریح کرد: این خدمات جزو ۳۰ خدمت پرتراکم از حیث مراجعه حضوری است و برای اطلاع‌رسانی در این خصوص نیز در ورودی شعب تامین اجتماعی تیم‌های اطلاع‌رسانی قرار گرفته‍اند و تا زمان اجرای کامل این طرح، خدمات سازمان به هر دو صورت حضوری و غیرحضوری ادامه خواهد داشت ولی این روند مقطعی بوده و بعد از اتمام دوره، ارایه خدمات کاملا غیرحضوری خواهد بود.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها با حذف دفترچه‌های درمان

وی با اشاره به طرح حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی عنوان کرد: طرح حذف دفترچه‌های درمان تامین اجتماعی از اول اسفندماه در دستور کار قرار گرفته و صدور دفترچه از این زمان امکان پذیر نخواهد بود و این امر سبب صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: با حذف دفترچه ها مردم می‌توانند برای دریافت خدمات از بیمارستان‌ها، پاراکلینیک‌ها، درمانگاه‌ها و تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده و با ارایه کد ملی خدمات را دریافت کنند و همچنین پزشکان اعم از پزشکان طرف قرارداد با سازمان و پزشکانی که با این سازمان قرار داد ندارند می‌توانند در بستر نسخه الکترونیکی اقدام به صدور نسخه بکنند.

بشرخواه تشریح کرد: در صورت بروز هر گونه خللی در ارایه نسخه الکترونیکی می‌توان از دفترچه‌های قبلی و یا نسخه‌های سربرگ پزشکان با ثبت کد ملی و اطلاعات هویتی استفاده کرد و  البته لازم به ذکر است که خدمات به بیماران ام‌اس، خاص و سرطانی فقط از طریق نسخه الکترونیکی امکان‌پذیر است