رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

ارائه آموزش‌های زیست محیطی در بین دانش‌آموزان اردبیلی - خبر

 

 

ارائه آموزش‌های زیست محیطی در بین دانش‌آموزان اردبیلی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل گفت: به منظور آگاهسازی کودکان و نوجوانان با مفاهیم زیست‌محیطی، آموزش‌های لازم در بین دانش‌آموزان اردبیلی انجام می‌پذیرد.

ارائه آموزش‌های زیست محیطی در بین دانش‌آموزان اردبیلی

رامین جمشیدی اظهار کرد: به دلیل قرار گرفتن دانش‌آموزان در شرایط سنی مناسب از ظرفیت و قابلیت بالایی برای آموزش مفاهیم زیست محیطی برخوردار هستند و ارائه آموزش‌های لازم از این سنین می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

وی افزود: با هماهنگی‌هایی که انجام پذیرفته کارشناسان اداره محیط زیست اردبیل با حضور در نواحی مختلف آموزشی نسبت به آشناسازی نوجوانان با اهمیت محیط زیست و نحوه صیانت از آن اقدام کرده و آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهند.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل تصریح کرد: تنویر افکار عمومی و آگاهسازی جامعه در امر مقابله با هرگونه فعالیتی که مخرب محیط زیست بوده حائز اهمیت خواهد بود و باید از تمامی ابزارهای موجود در این مسیر برای ارتقای مباحث آموزشی و مفاهیم مورد نظر بهره برد.

جمشیدی توضیح داد: از جمله سرفصل‌های آموزشی که برای ارائه مفاهیم به دانش‌آموزان درنظر گرفته شده است، می‌توان به مباحث تنوع‌های زیست محیطی، قوانین محیط زیست، مقابله با آلودگی هوا و مدیریت پسماندها اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی بیان کرد: حفاظت از محیط زیست نیازمند مشارکت همگانی بوده و تمامی ارکان جامعه باید در کنار یکدیگر برای پاسداشت منابع طبیعی و حفظ آب و خاک و گونه‌های جانوری در تلاش باشند.