سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ادبیات شهدای ما ادبیات عاشورایی است - خبر

 

 

ادبیات شهدای ما ادبیات عاشورایی است

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: ادبیات شهدای ما ادبیات عاشورایی و الهام گرفته از منویات امام حسین(ع) است.

ادبیات شهدای ما ادبیات عاشورایی است

سردار جلیل بابازاده صبح امروز در یادواره پهلوان شهید اسماعیل اعلمی که در حسینیه ثارالله سپاه استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد:  شهدای ما با الهام گرفتن از امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) جان بر کف به جبهه‌ها شتافتند و با پشت سر گذاشتن آمال و آرزوهای دنیوی خود به خدا پیوستند.

وی با اشاره به اینکه ادبیات شهدای ما ادبیات عاشورایی و حسینی است، افزود: شهید اسماعیل اعلمی با اینکه قهرمان ورزشی بود و در آسیا صاحب مقام شد اما مقام کربلایی و شهادت را بسیار مقدم و ارجح مقام دنیوی دانست و با شتافتن به جبهه‌ها در والفجر 4 ارادت خود را به آستان امام حسین(ع) اثبات کرد.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: ادبیات شهدای ما ادبیات عاشورایی و الهام گرفته از منویات امام حسین(ع) است.

بابازاده با اشاره به اینکه ما از مقطع عاشورا دو شعار «هیات مناالذله» و «لبیک یا حسین» را آموخته‌ایم ادامه داد: شهدای شاخص ورزشکار ما با لبیک به حسین میدان‌های جهاد و جنگ را ترک نکردند و اعلام کردند اگر با کمترین لشکر نیز به مصاف عدو برویم هیچ باکی از دشمن نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه اردبیل مهد مقدس اردبیلی، پهلوانان و دلاوران بزرگی است، افزود: اردبیل شهری است که قهرمان جهان آن با فریاد «یا ابوالفضل(ع)» جهان را به رعشه درآورد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل بیان کرد: به خاطر اسلام و زنده ماندن آن بود که شهدای ما همه چیز خود را پشت سر گذاشته و از منطقه آذربایجان که منطقه حسینی است به جبهه‌های جنگ شتافتند و اگر امروز کسانی می‌خواهند آذربایجان را در اقلیت قرار دهند کور خوانده‌اند، زیرا مردم حسینی ما مردم بزرگی است و نباید فراموش کنند ملت آذربایجان حماسه‌آفرین جنگ بودند.