سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اخذ سند مالکیت موقوفات راه حلی برای جلوگیری از موقوفه‌خواری/ صدور سند موقوفه آغاباجی ناظمی در اردبیل - خبر

 

 

اخذ سند مالکیت موقوفات راه حلی برای جلوگیری از موقوفه‌خواری/ صدور سند موقوفه آغاباجی ناظمی در اردبیل

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: اخذ سند مالکیت موقوفات استان، راه حلی برای جلوگیری از موقوفه‌خواری است.

اخذ سند مالکیت موقوفات راه حلی برای جلوگیری از موقوفه‌خواری/ صدور سند موقوفه آغاباجی ناظمی در اردبیل
 حجت‌الاسلام حمید ستوده عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نبود سند مالکیت برای موقوفات یکی از عوامل موقوفه‌خواری است، و اخذ اسناد مالکیت گام بسیار بزرگی در راستای تثبیت موقوفات است.
 
وی افزود: در این راستا و پس از تلاش‌های بسیار و پیگیری‌های مکرر و همچنین تعامل و همکاری با اداره کل منابع طبیعی و اداره کل ثبت اسناد و املاک موفق به اخذ سند برای ۴ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۶۳ مترمربع از موقوفه آغاباجی ناظمی مشتمل بر ۱۳۴ رقبه در شهرستان اردبیل شدیم که یکی از بی‌نظیرترین اقدامات در راستای تثبیت و احیای موقوفات در سطح استان بود که صورت پذیرفت.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کرد: وظیفه ذاتی اداره کل اوقاف، حفظ موقوفات  در راستای اجرای نیت واقف است و در سال‌های گذشته برخی حاکمان قصد اضمحلال موقوفات را داشتند که یکی از این اقدامات اصلاحات ارضی بوده است که با استقرار نظام جمهوری اسلامی موقوفات این چنینی به وقفیت خود بازگردانده شده تا نیت واقف عملی شود.
 
وی تصریح کرد: موقوفات استان اردبیل از لحاظ تنوع نیات واقفین شامل تعزیه‌داری و روضه‌خوانی حضرت اباعبدالله(ع)،کمک به نیازمندان، کمک به دانش‌آموزان بی‌سرپرست، تعمیر و بازسازی مساجد و ... است.
 
ستوده ادامه داد: اکنون نیاز جامعه ما به اشتغال و تولید است؛ مؤمنانی که قصد وقف اموال خود را دارند در این زمینه‌ها نیت کرده و موقوفه اهدا کنند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل گفت: از طریق فضای مجازی می‌توان فضای مناسبی را برای فرهنگ‌سازی وقف در امور مورد نیاز حال حاضر جامعه برای متدینین ایجاد کرد.