جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اختلاف اراضی عشایر مغان و کشت و صنعت حل شد‌ - خبر

 

 

اختلاف اراضی عشایر مغان و کشت و صنعت حل شد‌

معاون اقتصادی استاندار اردبیل از حل و فصل کشت و صنعت مغان و پارس با عشایر مغان خبر داد.

اختلاف اراضی عشایر مغان و کشت و صنعت حل شد‌
ارژنگ عزیزی گفت: اختلاف اراضی عشایر مغان با کشت و صنعت مغان و پارس در کمیسیون لوایح دولت حل و فصل شده است که در این زمینه پیگیری‌های استاندار و نماینده ولی فقیه در استان اربدیل شایسته تقدیر و قدردانی است.
 
معاون اقتصادی استاندار اردبیل تصریح کرد: 16 هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان و پارس که سال ها مورد اختلاف با عشایر منطقه بود با تدبیر مسئولان استانی حل شد و با پیگیری‌های انجام یافته واگذاری این اراضی به عشایر مغان نهایی و تصویب شد و بزودی مراحل تکمیلی آن نیز عملیاتی خواهد شد.
 
وی بیان کرد: به زودی جهاد کشاورزی استان با هماهنگی وزارت متبوع اقدام های قانونی در خصوص پیگیری مستندات عشایر مغان اقدام خواهد کرد و موضوع واگذاری اراضی عشایر ساکن در کشت و صنعت مغان و پارس نیز در کمیسیون لوایح دولت  مطرح و مورد تصویب قرار گرفته و مصوبه رفع مشکل اراضی عشایر مغان صادر و بزودی ابلاغ می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، عزیزی اظهار کرد: این موضوع قبلا در کمیسیون اقتصادی دولت  تصویب شده و در دستور کار دولت قرار گرفته است که به میمنت سفر رئیس جمهور به اردبیل این مشکل به طور کامل حل شده و به عنوان یک نوید خوب برای عشایر مغان ابلاغ می شود.