جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

اختصاص 80 میلیارد ریال اعتبار ملی برای مقابله با بیماری‌های دام در اردبیل - خبر

 

 

اختصاص 80 میلیارد ریال اعتبار ملی برای مقابله با بیماری‌های دام در اردبیل

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: با وجود محدودیت منابع دولتی اما امسال دامپزشکی استان اردبیل توانسته مبلغ ۸۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای تامین واکسن مقابله با بیماریهای دام جذب کند.

اختصاص 80 میلیارد ریال اعتبار ملی برای مقابله با بیماری‌های دام در اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صادق صالحی در نشست با فرماندار شهرستان خلخال اظهار داشت: با وجود محدودیت منابع دولتی اما امسال دامپزشکی استان اردبیل توانسته مبلغ 80 میلیارد ریال اعتبار ملی برای تامین  واکسن مقابله با بیماریهای دام جذب کند که در سایه تخصیص اعتبارات لازم و با مساعدتهای استاندار اردبیل بیماری تب برفکی در استان اردبیل به طور کامل مهار شده است.
 
وی از کشف و ضبط 700 کیلوگرم گوشت مرغ تاریخ مصرف گذشته در اردبیل خبر داد و افزود: این میزان گوشت مرغ برای استفاده از بسته‌بندی جدید با تاریخ مصرف جدید به کشتارگاه مرغ اردبیل ارسال شده بود که با هوشیاری ماموران دامپزشکی شناسایی و کشف شده و برای پیگرد قانونی به دادگاه معرفی شد.
 
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از ممنوعیت فروش مرغ به صورت خرد شده و خارج از بسته‌بندی در مرغ‌فروشیهای استان خبر داد و گفت: این امر در راستای پیشگیری از فروش مرغ تاریخ مصرف گذشته و غیرمجاز انجام می‌شود چرا که فروش مرغ به صورت خرد شده و خارج از بسته‌بندی گاهی بهانه‌ای برای فروش گوشت مرغ غیربهداشتی و تاریخ مصرف گذشته به مردم می‌شود.
 
صالحی بیان کرد: با افرادی که اقدام به پرورش مرغ و ایجاد مرغداری در واحدهای مسکونی و کشتار غیرمجاز مرغ در خارج از کشتارگاههای صنعتی با عناوین ارگانیک می‌کنند، برخورد قاطع و جدی انجام و محل کسب آنها پلمپ می‌شود چرا که این امر مغایر با قوانین دامپزشکی و ممنوع است.
 
وی با اشاره به اقدامات خوب و مطلوب دامپزشکی شهرستان خلخال تصریح کرد: دامپزشکی خلخال یکی از دامپزشکیهای برتر و ممتاز استان اردبیل به شمار می‌رود که توانسته اقدامات مناسب و موثری را در حوزه کنترل و مهار بیماریهای دامی به ویژه بیماریهای مشترک بین انسان و دام انجام دهد.