رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

اختصاص 52 میلیارد تومان اعتبار به پارک علم و فناوری اردبیل - خبر

 

 

اختصاص 52 میلیارد تومان اعتبار به پارک علم و فناوری اردبیل

۵۲ میلیارد تومان اعتبار برای یک مدت پنج ساله به پارک علم و فناوری استان اردبیل اختصاص یافته است.

اختصاص 52 میلیارد تومان اعتبار به پارک علم و فناوری اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اقبال عباسی سرپرست استانداری اردبیل در جلسه کارگروه اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: برای پارک علم و فناوری استان اردبیل 52 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای برنامه‌های پنج ساله اختصاص یافته که تخصیص این اعتبار اهمیت موضوع طرح‌های دانش‌بنیان را نشان می‌دهد و تخصیص این مقدار اعتبار تا به امروز برای دستگاه‌های اجرایی بی‌سابقه بوده است.
 
وی بیان کرد: در استان اردبیل نسبت به بقیه استان‌ها پارک علم و فناوری دیرتر شروع به کار کرد که در استان‌های دیگر در حال حاضر شهرک‌های ویژه دانش‌بنیان ایجاد شده است و ما باید بتوانیم با انجام وظایف و هزینه‌کرد اعتبارات در این حوزه خود را به استان‌های پیشرفته کشور نزدیک کنیم.
 
سرپرست استانداری اردبیل گفت: پارک علم و فناوری در آینده یکی از دستگاه‌های مهم اجرایی استان خواهد بود چرا که تمامی فعالیت‌های مربوط به حوزه دانش‌بنیان زیر نظر پارک علم و فناوری اداره می‌شود.
 
عباسی تصریح کرد: دانش‌بنیان کردن تولیدات یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی بوده که باید به این حوزه توجه ویژه‌ای داشته باشیم چرا که ارزش افزوده و رونق اقتصادی برای استان به دنبال دارد.
 
وی با اشاره به اجرای طرح تکاپو و حمایت دولت از این طرح افزود: این طرح بستری و زمینه‌ای برای ایجاد اشتغال برای جوانان بوده و دولت با حمایت از این طرح و نیز شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه برای توسعه اشتغال را در کشور فراهم آورده که باید دستگاه‌های اجرایی در استان اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.
 
سرپرست استانداری اردبیل سیاست دولت را حمایت از سرمایه‌گذاران دانست و اظهار کرد: بسترهای لازم باید برای حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران در استان فراهم شده و دغدغه‌های آنها از بین برود چرا که با توسعه سرمایه‌گذاری‌ها می‌توانیم مشکلات پیش رو در حوزه اشتغال را نیز برطرف کنیم.