جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اختصاص 5 هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر به استان اردبیل - خبر

 

 

اختصاص 5 هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر به استان اردبیل

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: 5 هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر به استان اردبیل اختصاص یافت.

اختصاص 5 هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر به استان اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دشتی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان نمین افزود: این تسهیلات یارانه دار بوده و با سود بازپرداخت 18 درصد به متقاضیان و تعاونی های درخواست کننده پرداخت می شود.
 
وی گفت: این تسهیلات برای استفاده صاحبان صنایع، دانشجویان جویای کار در مناطق محروم، روستاهای مرزی و شهرهای کمتر از 10 هزار نفر تعیین شده است.
 
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در خصوص چگونگی اختصاص این تسهیلات اظهار داشت: افراد و صاحبان صنایع درخواست خود را از طریق ادارات کل کار، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی به دبیرخانه ارسال و پس از تصویب در شورای عالی اشتغال به بانکهای عامل ابلاغ می شود.
 
دشتی با بیان اینکه در سال 95 بالغ بر 28 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به استان اردبیل اختصاص یافته بود افزود: در سالجاری نیز این میزان تسهیلات اشتغال خانگی در استان اردبیل به 220 میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.
 
فرماندار نمین هم با بیان اینکه سهم هر شهرستان از تسهیلات اشتغال فراگیر 6 درصد است گفت: بیش از 330 میلیارد ریال از محل این تسهیلات به شهرستان نمین اختصاص یافته است.
 
عبدالعلی پور اظهار داشت: در سال 95 طرح های اشتغال شهرستان نمین به ارزش 90 میلیارد ریال برای استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی به بانکهای عامل معرفی شده است.
 
وی با بیان اینکه درصد قابل توجهی از صنایع تولیدی و کارخانجات استان اردبیل در محدوده شهرستان نمین واقع شده است گفت: باید سهم شهرستان نمین از تسهیلات اشتغال فراگیر از میزان فعلی بیشتر شود.
 
فرماندار نمین با اشاره به اینکه تسهیلات مشاغل خانگی اغلب در بین اقشار ضعیف و کم درآمد مورد استقبال قرار می گیرد افزود: به دلیل فعالیت فعالان صنایع دستی در این شهرستان باید سهم شهرستان از محل تسهیلات مشاغل خانگی افزایش پیدا کند.