جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات ایجاد اشتغال به شهرستان گرمی - خبر

 

 

اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات ایجاد اشتغال به شهرستان گرمی

فرماندار شهرستان گرمی از اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات ایجاد اشتغال به شهرستان گرمی خبر داد.

اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات ایجاد اشتغال به شهرستان گرمی

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم امامی، فرماندار گرمی اشاره به اختصاص اعتبارات ۴۰ میلیارد تومانی دولت و بنیاد علوی به استان اردبیل گفت: حدود ۵ میلیارد تومان از این اعتبارات در قالب تسهیلات ایجاد اشتغال به شهرستان گرمی اختصاص می‌یابد.
 
وی افزود: شهرستان گرمی شرایط ایده‌آلی از قبیل دارا بودن برق صنعتی، نیروی انسانی علاقه مند و امتیاز منطقه محروم  را برای سرمایه‌گذاری دارد و این مساله در جذب سرمایه‌گذار در این منطقه بسیار موثر است.
 
فرماندار گرمی عنوان کرد: گرمی یک منطقه مرزی است و ضرورت ایجاد درآمد پایدار برای مرزداران یک امر حیاتی می‌باشد که در این خصوص نشست‌های متعددی در تهران، اردبیل و گرمی با مدیران بنیاد علوی و دیگر مدیران دولتی داشته‌ایم.
 
امامی با اشاره به کاهش جمعیت شهرستان گرمی بر اساس آخرین آمار افزود: کارخانه شیرآلات قهرمان با حمایت‌های ۴ میلیارد تومانی دولت در تامین زیر ساخت‌های آب و گاز در هفته دولت افتتاح و رسما شروع به کار خواهد کرد که در مرحله نخست ۶۰۰ نفر و با راه‌اندازی دیگر واحدها بیش از هزار نفر در این مجموعه شروع به کار خواهند کرد.
 
وی گفت: پروژ‌های راکد و نیمه‌راکد نیز در این زمینه تعیین تکلیف خواهند شد و راهکارهای واگذاری این طرح ها به بنیاد علوی بررسی می شود تا با تصمیم‌گیری درست در این زمینه شرایط را برای ایجاد اشتغال بیشتر در این شهرستان فرآهم کنیم.