رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

اختصاص 20 میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی اردبیل - خبر

 

 

اختصاص 20 میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی اردبیل

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با هدف ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی 20 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار صاحبان واحدهای تولیدی و کارآفرینان زودبازده قرار می‌گیرد.

اختصاص 20 میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی اردبیل

علی آذرنژاد پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی اجرای طرح‌های اردوهای جهادی در استانداری اردبیل اظهار کرد: فعالیت گسترده‌ای که بسیج سازندگی در مناطق محروم و روستایی انجام می‌دهد از رنگ‌آمیزی مدارس گرفته تا ساخت خانه عالم و پل‌سازی حرکت تاثیرگذار و بزرگی است که در مناطق روستایی می‌تواند دستاورد توسعه خوبی را به همراه داشته باشد.

وی گفت: این اقدام سپاه و بسیج استان در حقیقت نمودی از فعالیت‌های جهاد سازندگی در دوران اوایل پیروزی انقلاب است که امروز در قالب اردوهای جهادی و طرح هجرت شاهد اجرایی شدن طرح‌های مختلف توسعه‌ای هستیم.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: با هدف ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی 20 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار صاحبان واحدهای تولیدی و کارآفرینان زودبازده قرار می‌گیرد.

آذرنژاد بیان کرد: قرار است با هماهنگی فرمانداران و مدیریت روستایی استانداری در 29 بخش استان، 29 روستای نمونه معرفی شوند تا بتوانیم خدمات ارائه شده در این مناطق را اطلاع‌رسانی کنیم.

وی با برشمردن ویژگی روستاهای نمونه که در انجام کارهای زیربنایی در این مناطق فعالیت‌های خوبی مشاهده شده تا تامین نیاز روستاییان و امر و معاش آنها بیان کرد: روستایی به عنوان روستای نمونه انتخاب می‌شود که ساکنان آن مشغول به فعالیت‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف با تامین معاش مناسب و همچنین فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز توسعه‌ای باشند تا با تامین اعتبارات مناسب زمینه برای ایجاد فرصت‌های اشتغال به صورت مداوم و مستمر و حل مشکلات این روستاها فراهم آید.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: قطعا فرمانداران در هر بخش یک روستا را با در نظر گرفتن ویژگی‌های اعلام شده انتخاب خواهند کرد تا با همفکری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف بتوانیم به سرعت در مسیر توسعه این مناطق محروم گام برداریم.

آذرنژاد به موضوع اشتغال مستمر و دائم ساکنان مناطق روستایی اشاره کرد و افزود: با توافق سه جانبه نهاد ریاست جمهوری، بنیاد مستضعفان و بانک عامل «سینا» قرار است طرح‌های اشتغالزایی با معرفی جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی به بانک سینا معرفی شود تا با ارزیابی کارشناسان این بانک تسهیلات مناسب با نرخ سود کمتر از 7 درصد در اختیار صاحبان مشاغل و کارآفرینان قرار گیرد.

وی افزود: اصل سود این تسهیلات 22 درصد است اما بنیاد علوی و مستضعفان و نهاد ریاست جمهوری 15 درصد آن را متقبل شدند و صاحبان طرح‌های تولیدی تنها با پرداخت 7 درصد سود تسهیلات وام خود را دریافت و نسبت به ایجاد اشتغال مولد اقدام می‌کنند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد: سهمیه استان اردبیل از محل پرداخت این تسهیلات 20 میلیارد تومان است که باید در 10 روز آینده با همکاری فرمانداران و بخشداران و دهیاران صاحبان اشتغال مولد معرفی شده و به بانک سینا برای تایید طرح‌های توجیهی با همراهی کارشناسان این بانک اقدام شود.

آذرنژاد به اجرای طرح اردوهای جهادی اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه اشتغال بحث اصلی و موضوع اساسی بوده و در پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان زمینه و بستر مناسبی است همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا در اجرای این طرح سپاه و بسیج را همراهی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی از آموزش و پرورش و نوسازی مدارس خواست تا مدارس شبانه‌روزی خود را با تمام امکانات در اختیار شرکت‌کنندگان در طرح‌های اردوهای جهادی قرار دهند تا آنها با رغبت و انگیزه بیشتر در اجرای طرح‌ها ورود پیدا کرده و اقدام لازم را انجام دهند.