رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸

اختصاص 1600 هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به توسعه شهرک های گلخانه ای - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اختصاص 1600 هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به توسعه شهرک های گلخانه ای

اختصاص 1600 هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به توسعه شهرک های گلخانه ای


عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی کشور گفت: 1600 هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به توسعه شهرکهای گلخانه ای اختصاص یافته است .

اختصاص 1600 هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به توسعه شهرک های گلخانه ای
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کریم مهری افزود: گسترش شرکت شهرک های کشاورزی و شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی قدم موثری در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه اشتغال پایدار است.
 
وی بیان کرد: تمامی سعی و تلاش خود را از سرمایه گذاران بخش کشاورزی در سه محور توسعه شهرک های کشاورزی در امور زراعت، توسعه شهرک های کشاورزی در امور دام  و توسعه شهرک ها در امور شیلات و آبزیان بکار خواهیم بست و نهایت همکاری را با این سرمایه گذاران خواهیم نمود به گونه ای که صدور پروانه بدون هیچگونه دریافت وجهی در 24 ساعت صورت می گیرد و متقاضیان بدون هیچ گونه بروکراسی به راحتی می توانند وارد عرصه شهرک های کشاورزی شده و باعث ایجاد اشتغال و تولید شوند.
 
عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته هزار و 600 هکتار از اراضی مستعد شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به زیر کشت محصولات گلخانه ای خواهد رفت و از این لحاظ تحول مهمی در عرصه تولید و خودکفایی و اشتغال در استان برداشته خواهد شد که با سعی و اهتمام مسئولین استانی عملیات اجرایی 200 هکتار از این طرح در حال انجام است و اقدامات اولیه و لازم در این خصوص صورت گرفته است .
 
مهری افزود: بخش خصوصی اگر بخواهد به مقوله گسترش شرکت شهرک های کشاورزی وارد شود می توانند  تنها با داشتن 5 هکتار زمین زراعی و آب مورد نیاز طرح اقدام به راه اندازی واحد نمایند تا به منظور سیاست گسترش واحدهای گلخانه ای حتی برای یک بهره برداری که فقط یک هکتار زمین زراعی و آب نیز داشته باشد نیز می تواند اقدام به راه اندازی واحد بنماید.