جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 160 میلیارد تومان اعتبار برای مجتمع‌های آبرسانی روستایی - خبر

 

 

اختصاص 160 میلیارد تومان اعتبار برای مجتمع‌های آبرسانی روستایی

استاندار اردبیل گفت: برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی در استان اردبیل 160 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

اختصاص 160 میلیارد تومان اعتبار برای مجتمع‌های آبرسانی روستایی

اکبر بهنام‌جو اظهار کرد:‌ از محل سفر رئیس جمهور و قول مساعد بانک‌های عامل برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی در استان اردبیل 250 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که 160 میلیارد تومان از این رقم تا پایان امسال جذب خواهد شد.
وی تصریح کرد: آب و فاضلاب استان برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی با سرعت و دقت بیشتر اقدامات لازم را انجام داده و پیمانکاران قول دادند تا سه ماهه اول سال آینده بخش عظیمی از این مجتمع‌ها را تکمیل و برای تابستان آماده بهره‌برداری کنند.
استاندار اردبیل گفت: ما با مشکلات حوزه آب روستایی آشنا هستیم و تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا روستاهای فاقد نعمت آب بهداشتی و پایدار از این نعمت الهی بهره‌مند شده و زمینه استفاده از آب مناسب را پیدا کنند.
بهنام‌جو افزود: با انتخاب پیمانکاران پروژه‌ها با سرعت بیشتری در مناطق مختلف استان در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود 12 مجتمع آبرسانی استان که با پیشرفت 40 تا 70 درصد در حال اجرا هستند، با تزریق این منابع تکمیل شده و در شمال و جنوب استان آماده بهره‌برداری شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما از منابع دیگر سعی می‌کنیم اعتبارات مورد نیاز برای این مجموعه‌ها را تأمین کنیم که قطعا آب و فاضلاب استان نیز در این زمینه یاریگر ما بوده و پشتیبانی‌های لازم را انجام خواهد داد.
بهنام‌جو اضافه کرد: در کنار احداث این مجموعه‌ها، عملیات مرمت منابع آب روستایی اعم از چشمه‌ها و قنوات نیز در حال برنامه‌ریزی است تا به شکل مطلوب و مناسب این طرح‌های عمرانی نیز آماده بهره‌برداری شوند تا روستاییان از این منابع آب نیز به خوبی و با تضمین آب و فاضلاب استان استفاده کنند.