جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 14 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان کوثر - خبر

 

 

اختصاص 14 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان کوثر

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی از جذب و اختصاص 14 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان کوثر و خلخال از محل ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه خبر داد.

 

خبرگزاری فارس: اختصاص 14 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان کوثر

 

جلیل جعفری بنه خلخال پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از اهالی روستاهای کوثر اظهار کرد: بیشترین تاکیدات در برنامه پنجم توسعه در زمینه محرومیت‌زدایی و رسیدگی به روستاهای عقب‌مانده است که براساس این تاکیدات باید مدیران بیشترین اهتمام خود را به توسعه روستاها اختصاص دهند.

وی یادآور شد: رسیدگی به مشکلات روستاییان باید مورد اهتمام جدی مسئولان باشد و در این زمینه قصور و کوتاهی بخشودنی نیست.

این نماینده مجلس به لزوم ایجاد و احداث راه‌های روستایی، راه بین مزارع و تامین آب شرب روستایی در روستاهای شهرستان کوثر به ویژه در روستاهای مذکور اشاره کرد و ادامه داد: با اقدامات انجام شده با همکاری جهاد کشاورزی، دو گریدر در روستاهای بنماران و آرپاچایی برای هموار ساختن و بهسازی راه‌های روستایی و همچنین راه بین مزارع روستاهای مذکور در حال فعالیت است تا بتوانیم راه مناسب را در اختیار روستاییان بنماران و آرپاچایی قرار دهیم.

جعفری بنه خلخال، ایجاد و احداث سالن ورزشی و سدهای معیشتی در روستاهای مذکور را از دیگر مشکلات این روستاها ذکر کرد و گفت: مسئولان راه و شهرسازی، آب و فاضلاب روستایی، جهاد کشاورزی و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوثر در راستای حل مسائل و مشکلات اهالی این روستاها گام بردارند تا شاهد توسعه و پیشرفت روزافزون منطقه جنوب استان باشیم.

نماینده شهرستان‌های کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با پیگیری‌های موثر توانستیم از محل اعتبارات قانون برنامه پنجم توسعه ماده 180 قانون 75 میلیارد تومان برای کل استان اردبیل جذب کنیم.

جعفری بنه خلخال ادامه داد: از این مبلغ 14 میلیارد تومان آن به شهرستان‌های کوثر و خلخال تخصیص یافته و 5 میلیارد تومان برای کوثر و 9 میلیارد تومان برای خلخال در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد‌: امیدواریم با اختصاص اعتبارات یاد شده در دو شهرستان واقع در جنوب استان راه روستایی و شهری و همچنین مشکلات آب شرب روستایی حل و فصل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این نماینده مجلس در پایان تصریح کرد: با حمایت مردم و مسئولان از بخش خصوصی و سرمایه‌گذار در زمینه‌های کشاورزی، صنعتی و معدنی می‌توان اشتغال پایدار را در شهرستان کوثر رقم زد و با این اشتغالزایی بیکاری و مهاجرت را در کوثر ریشه‌کن کرد.