رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

اختصاص 100 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال خودکفایی برای مددجویان اردبیل - خبر

 

 

اختصاص 100 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال خودکفایی برای مددجویان اردبیل

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل از اختصاص 100 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال خودکفایی برای مددجویان استان اردبیل خبر داد.

اختصاص 100 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال خودکفایی برای مددجویان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، منصور سیفی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل افزود: در 5 ماهه نخست امسال با تخصیص 100 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال خودکفایی 600  فرصت شغلی برای مددجویان اردبیلی ایجاد می‌شود که این میزان تسهیلات نقطه عطفی برای خروج مددجویان از چرخه حمایتی است.

وی با اشاره به این که اجرای این طرح به عنوان یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد استان است بیان کرد: تمام سعی و تلاش ما رساندن مددجویان به مرحله خودکفایی است تا بتوانند با ورود به بازار کار بدون نیاز به حمایت زمینه توسعه اقتصادی را فراهم کرده و همگام با استعداد و مهارتی که دارند پیشرفت کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح نیازسنجی مددجویان در بازار کار نیز گفت: ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی و نیز فراگیری مهارت‌های لازم می‌تواند آنان را در مسیر خوداتکایی قرار دهد که در این زمینه در تلاش هستیم تا با ایجاد زمینه و بسترهای لازم توانایی مددجویان برای رسیدن به استقلال اقتصادی را در استان فراهم کنیم.

سیفی تصریح کرد: ارائه بیش از 54 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال تویز بانک‌های عامل توانسته هم‌اکنون 340 مددجوی زیرپوشش کمیته امداد استان را به مرحله خودکفایی برساند که این مسئله در حال حاضر جزو اولویت‌های اساسی برای ما است و تلاش بر این است تا پایان امسال 100 درصد اعتبارات تخصیصی بانک‌های عامل را جذب کنیم.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون 265 مددجوی این مجموعه نیز با برخورداری از تسهیلات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت صاحب شغل شده‌اند و به عنوان یک رویکرد اساسی برای ایجاد بازار کار مناسب برای مددجویان هستیم تا بتوانیم آن طور که باید در اشتغال‌زایی مددجویان حرفی برای گفتن داشته باشیم.