سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص ۳۰ درصد از خدمات حمایتی کمیته امداد به مناطق محروم اردبیل - خبر

 

 

اختصاص ۳۰ درصد از خدمات حمایتی کمیته امداد به مناطق محروم اردبیل

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۳۰ درصد از خدمات حمایتی کمیته امداد به مناطق محروم و مرزنشین استان اردبیل اختصاص دارد تا با ریشه‌کنی فقر، شاهد توسعه و پیشرفت این مناطق باشیم.

اختصاص ۳۰ درصد از خدمات حمایتی کمیته امداد به مناطق محروم اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به تخصیص ۳۰ درصد از خدمات حمایتی این نهاد به مناطق محروم و مرزنشین، گفت: رسیدگی به مناطق محروم را در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل قرار داده‌ایم که بر اساس فعالیت‌های گسترده تاکنون بخش قابل توجهی از نیاز‌های ضروری مددجویان ساکن در این مناطق برطرف شده است.
 
او با بیان اینکه بیش از ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در سال‌جاری برای رسیدگی به امور خانوار تحت حمایت ساکن در مناطق محروم و مرزنشین هزینه شده است، افزود: در قالب خدمات معیشتی، تأمین لوازم ضروری زندگی، درمانی و دارویی، مسکن، جهیزیه و سایر نیاز‌های اساسی مددجویان ساکن در مناطق محروم تلاش کرده‌ایم بخشی از مشکلات آن‌ها را رفع کنیم.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه ۱۳ هزار خانوار تحت حمایت در قالب ۲۵ هزار و ۷۰۰ نفر در مناطق محروم و مرزنشین استان اردبیل سکونت دارند، بیان کرد: بر اساس سیستم نیازسنجی کمیته امداد تمامی نیاز‌های اساسی خانوار تحت حمایت ساکن در مناطق محروم استان اردبیل برآورد شده که طبق آن به مددجویان خدمات‌رسانی می‌شود.
 
دشتی با بیان اینکه رایزنی‌های مناسبی با دستگاه‌های اجرایی برای رسیدگی هر چه بیشتر به مناطق محروم صورت گرفته است، گفت: مشارکت گسترده نیکوکاران اردبیلی نیز می‌تواند راهگشای رفع مسائل و نیاز‌های ضروری اقشار آسیب‌پذیر ساکن در مناطق محروم باشد.
 
او با اشاره به همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی، اعلام کرد: برگزاری اردو‌های جهادی و ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در مناطق محروم استان اردبیل است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ۱۴۰۰ روستای استان اردبیل دارای ضریب محرومیت است، افزود: اهتمام بسیار مناسبی در سطح استان اردبیل به منظور ریشه‌کنی فقر و تلاش برای توسعه و پیشرفت در مناطق محروم وجود دارد.
 
دشتی با اشاره به اینکه ۱۹۴ روستا در مناطق صعب‌العبور قرار گرفته‌اند، گفت: به دلیل مسیر صعب‌العبور، همواره مددجویان با برودت هوای سرد و بارش سنگین برف و کولاک و به علت دوری از شهر با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند که کمیته امداد با تهیه سبدغذایی مناسب برای این خانوار تحت حمایت، می‌کوشد بخشی از گرفتاری‌های آن‌ها را مرتفع سازد.