سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای پروژه‌ها و طرح‌های آبخیزداری اردبیل - خبر

 

 

اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای پروژه‌ها و طرح‌های آبخیزداری اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: امسال برای اجرای مرحله اول پروژه‌ها و طرح‌های آبخیزداری این استان ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی اختصاص یافت.

اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای پروژه‌ها و طرح‌های آبخیزداری اردبیل

شهامت هدایت، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از اجرای پروژه‌های بیولوژیک، تثبیت مالکیت، مبارزه با آفات و سوخت‌های فسیلی در ۱۱ شهرستان استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: ۲۱۰ میلیارد ریال از محل این صندوق به استان تخصیص داده شده و از محل سفر رییس‌جمهوری نیز ۴۰ میلیارد ریال تصویب شده است.

او با اشاره به اجرای طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت اراضی ملی اظهارداشت: تثبیت ۳۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان در دستور کار است که بیش از ۷۰ درصد آن تحقق یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه امسال تخریب جنگل و مرتع نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است، افزود: همکاری مردم و تلاش حافظان منابع طبیعی از تخریب مراتع و جنگل‌های استان اردبیل در سال‌های اخیر جلوگیری کرده است.

هدایت با بیان اینکه برای حفاظت از منابع طبیعی مشارکت مردم و نهاد‌های مربوطه ضروری است، گفت: سال گذشته علاوه بر جلوگیری از تخریب و آتش‌سوزی جنگل و مراتع همزمان سه هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی ملی استان از دست سودجویان رفع تصرف شد.