رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه راهسازی استان اردبیل - خبر

 

 

اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه راهسازی استان اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه راهسازی استان اختصاص یافته که در مقایسه با اعتبارات سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه راهسازی استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه راهسازی استان از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته که در مقایسه با اعتبارات سال گذشته که ۱۵۸ میلیارد ریال بوده افزایش چشمگیری داشته است.

وی از رشد چهاربرابری تخصیص اعتبارات به حوزه راهسازی استان در مقایسه با سال گذشته خبر داد و افزود: تبدیل جاده‌های استان به بزرگراه از مهمترین اولویت‌ها در راستای ایمن‌سازی محور‌های مواصلاتی و کاهش حوادث در آنهاست که با جدیت در استان پیگیری می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۰ کیلومتر بزرگراه در سطح استان در حال احداث است، گفت: پیش از این چهار پروژه بزرگراه برای استان اردبیل تعریف شده بود که با پیگیری‌های لازم این تعداد به هفت پروژه در سال ۹۸ افزایش یافته است.

حیدری با اشاره به وجود یک هزار و ۶۵۰ کیلومتر راه شریانی در استان تصریح کرد: از این میزان یک هزار و ۵۵۰ کیلومتر ردیف اعتباری ملی دارند و تلاش و جدیت بر تبدیل این راه‌ها به بزرگراه است.

وی مهمترین پروژه‌های راه در استان را باند دوم جاده اردبیل به سرچم، احداث بزرگراه اردبیل به آستارا، احداث راه اصلی گرمی به بیله‌سوار، راه اردبیل به مشگین شهر و اهر، پروژه رضی به امیرکندی، چهارخطه کردن جاده اردبیل به مشگین‌شهر و اهر به طول ۴۵ کیلومتر و چهار خطه کردن جاده اردبیل به سرچم عنوان کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به وجود ۱۳۱ کیلومتر بزرگراه در استان اظهار کرد: افزایش طول بزرگراه‌های استان در بودجه سال ۹۸ لحاظ شده و برای این مهم اقدامات اساسی انجام می‌شود.