سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص یک میلیارد دلار اعتبار برای مهار آب‌های مرزی در اردبیل - خبر

 

 

اختصاص یک میلیارد دلار اعتبار برای مهار آب‌های مرزی در اردبیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرد سال پیمانکاران مربوطه در تلاشند عملیات اجرایی پایاب سد خداآفرین هر چه سریع‌تر به اتمام برسد.

اختصاص یک میلیارد دلار اعتبار برای مهار آب‌های مرزی در اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اصغر سلیمان‌زاده گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرد سال پیمانکاران مربوطه در تلاشند عملیات اجرایی پایاب سد خداآفرین هر چه سریع‌تر به اتمام برسد.
 
وی با اشاره به این که پایاب سد خداآفرین جزو مهم‌ترین پروژه‌های آبی استان است گفت: بهره‌برداری از این پروژه عظیم همراه با اشتغال‌زایی عمده سبب رفع بسیاری از مشکلات حوزه آب می‌شود که در این زمینه تامین اعتبارات لازم و کافی برای تکمیل پروژه اولویت اساسی است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: کیفیت کار در اجرای طرح ملی بیشتر حائز اهمیت است و نباید سرعت را اولویت نخست قرار داد و به دنبال کیفیت همگام با سرعت در استان هستیم تا بتوانیم از این طریق اجرای این طرح را به اتمام برسانیم و مشکلات را برطرف کنیم.
 
سلیمان‌زاده از اختصاص یک میلیارد دلار اعتبار برای مهار آب‌های مرزی در استان خبر داد و  تصریح کرد: بسیاری از طرح‌های آبی استان از جمله پایاب خداآفرین، تازه‌کند گرمی، عمارت و احمدبیگلو در قالب این طرح اجرا می‌شود که بهره‌برداری از این پروژه‌ها ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون خواهد شد.
 
وی اظهار کرد: سد عنبران ظرفیت آبگیری یک میلیون متر مکعب را داراست و 12 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با هدف تامین حق‌آبه کشاوزان و کنترل سیلاب و تغذیه چاه‌ها و چشمه‌ها  در دست اجرا است که هم‌اکنون خوشبختانه با هیچ مشکلی تداوم می‌یابد تا در زمانبندی مشخص به نتیجه برسد.