جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای مکانیزه کردن خدمات پلیس راهور - خبر

 

 

اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای مکانیزه کردن خدمات پلیس راهور

فرماندار اردبیل گفت: امسال بیش از یک میلیارد تومان اعتبار در حوزه انتظام‌بخشی به مسائل ترافیکی و مکانیزه کردن خدمات در این حوزه در اردبیل اختصاص یافته تا با هزینه‌کرد آن زمینه سهولت تردد و ایمنی فراهم آید.

اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای مکانیزه کردن خدمات پلیس راهور

 جواد زنجانی عصر امروز در مراسم تجلیل از همیاران پلیس با رانندگان نمونه در محل پلیس راهور اردبیل اظهار کرد: پلیس به تنهایی قادر نیست با اعمال زور و یا مقررات سختگیرانه نظیر جریمه‌ کردن با خاطیان در حوزه عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی برخورد کند بلکه این خود مردم هستند که باید پلیس را در انجام وظیفه و رسالت کمک کنند.

وی با قدردانی از شکل‌گیری همیاران پلیس در گروه دانش‌آموزی و فرهنگیان تصریح کرد: باید آموزش و پرورش فضای آموزشی در این حوزه را بیشتر و بهتر فراهم آورد تا با تقویت این حوزه نسل آینده از امروز با قواعد و قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شوند.

فرماندار اردبیل گفت: ما باید همه تلاش کنیم تا ارتقا فرهنگ رانندگی صحیح و توجه به مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی انجام شده که در این راستا باید از زیرساخت‌های امکانات و تجهیزات جدید استفاده کرد.

زنجانی با یادآوری اینکه امسال در بحث مدیریت شهری به ویژه در حوزه ترافیک و روان‌سازی این امر و انجام امور به شکل مکانیزه بیش از یک میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است، افزود: تلاش جدی بر این است تا یک توان مضاعف در این حوزه به انجام برسد تا همه با رعایت قوانین و مقررات در حفظ سلامتی تک تک افراد جامعه یک اقدام جدی و قانونی انجام شود.

وی بیان کرد: ‌با نظر مساعد شورای ترافیک استان و شهرستان قرار است به زودی اتاق مانیتورینگ پلیس راهور در اردبیل احداث و راه‌اندازی شود که در این زمینه باید مسئولان شهرداری و پلیس راهور اردبیل اقدام جدی و اساسی را انجام دهند.

رئیس پلیس راهور استان نیز در این مراسم اضافه کرد: ‌ما در حال حاضر بیش از 100 هزار همیار پلیس از جمع دانش‌آموزان و 100 همیار فرهنگی در سطح استان داریم.

رحیم آقامحمدی ضرورت شکل‌گیری اتاق مانیتورینگ و کنترل ترافیکی را به همراه برخورد با متخلفان با پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و امکانات یادآور شد و گفت: امیدواریم با راه‌اندازی این اتاق مانیتورینگ کنترل ترافیک به دقت انجام شده و از مجموعه شورا و شهرداری اردبیل انتظار داریم در این زمینه یاریگر ما باشند.

وی افزود: خوشبختانه در سطح استان اردبیل با کاهش جرایم و تخلفات رانندگی به نظر می‌رسد ارتقا آگاهی در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را شاهد هستیم و امیدواریم در این راستا یک برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مشخص انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل،در این مراسم که در گرامیداشت هفته ناجا در اردبیل برگزار شد، از همیاران پلیس و رانندگان نمونه استان اردبیل با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.