رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

اختصاص وام ۱۸ میلیونی برای مقاوم سازی خانه های روستایی استان - خبر

 

 

اختصاص وام ۱۸ میلیونی برای مقاوم سازی خانه های روستایی استان

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: ۲۰ میلیون تومان وام مقاوم‌سازی مسکن برای احداث واحدهای مسکونی در قشلاقها و ۱۸ میلیون تومان برای روستاها در دستور کار قرار داده‌ایم.

اختصاص وام ۱۸ میلیونی برای مقاوم سازی خانه های روستایی استان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد سبحانی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام یافته امسال آسفالت معابر 9 روستای شهرستان بیله‌سواربا اعتباری در حدود 6 میلیارد ریال اجرایی می‌شود وبرخی از شهرستان‌ها از قیر بیش از متوسط کشوری بهره‌مند شده‌اند.
 
وی با اشاره به این که میزان آسفالت‌ریزی معابر روستاهای شهرستان بیله‌سوار نزدیک به 70 درصد وبالای رقم متوسط کشوری است افزود: این میزان به طور متوسط 51 درصد میانگین کشوری است که خوشبختانه با اقدامات انجام یافته در سطح استان به شرایط خوبی در سطح این شهرستان دست یافته‌ایم.
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با بیان این که مطالعه و تهیه طرح هادی 21 قشلاق زیر 20 خانوار شهرستان بیله‌سوار اتمام یافته است گفت: خوشبختانه در حال حاضر موفق شده‌ایم مطالعه و تهیه طرح هادی کلیه روستاهای بالای 20 خانوار در سطح  استان  را به اتمام برسانیم که این یک فرصت بسیار مناسب برای ما است.
 
سبحانی تصریح کرد: در حال حاضر نیز حل مشکل 304 واحد مسکن مهر این شهرستان در دستور کار قرار گرفته است و ما به منظور ارائه خدمات مطلوب به صاحبان واحدها بیش از دو میلیارد ریال اعتبار هزینه کردیم تا بتوانیم از این طریق به رفع نواقصات موجود و حل مشکلات موجود در این زمینه بپردازیم.
 
وی از ارائه تسهیلات به منظور راحتی کار متقاضیان نیز تصریح کرد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که بتوانیم در سطح استان برای ارائه خدمات مطلوب به هم‌استانی‌ها گام برداریم و شاهد تامین امنیت و آسایش مردم باشیم.
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در سطح روستاهای شهرستان بیله‌سوار هفت هزار و 233 جلد سند مالکیت روستایی صادر شده است و 20 میلیون تومان وام مقاوم‌سازی مساکن برای احداث واحدهای مسکونی مقاوم و براساس اصول فنی در سطح قشلاق ها و 18 میلیون  تومان نیز برای روستاها در دستور کار قرار داده‌ایم.
 
سبحانی اظهار کرد: با توجه به زلزله‌خیز بودن منطقه و نوع مصالح به کاربرده شده در واحدهای مسکونی روستاها از مسئولان و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط انتظار می‌رود نسبت به تسریع در روند ساخت و سازها و مقاوم‌سازی مساکن مشارکت و همکای‌های همه‌جانبه‌ای داشته باشند.