جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

اختصاص ظرفیت دوره های شبانه دانشگاه محقق اردبیلی به روزانه - خبر

 

 

اختصاص ظرفیت دوره های شبانه دانشگاه محقق اردبیلی به روزانه

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از اختصاص ظرفیت دوره های شبانه این دانشگاه به روزانه خبر داد و گفت: با این کار، دانشجویان دانشگاه از آموزش رایگان برخوردار بوده و شهریه پرداخت نخواهند کرد.

اختصاص ظرفیت دوره های شبانه دانشگاه محقق اردبیلی به روزانه

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گودرز صادقی در نشست خبری افزود: این دانشگاه در حال حاضر 12 هزار و 920 دانشجو دارد، که نسبت به سال 92 حدود 21 درصد افزایش نشان می‌دهد. وی با اشاره به افزایش دو برابری دانشجویان دوره دکتری نسبت به سال 92، گفت: دانشجویان دوره کارشناسی ‌ارشد دانشگاه نیز در این مدت 62 درصد افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه دارای 366 نفر عضو هیات علمی است، تصریح کرد: میزان تولید مقالات ISI دانشگاه نیز در سالجاری به 346 مورد رسیده است که نسبت به چهارسال گذشته، شاهد افزایش دو برابری هستیم. صادقی با بیان اینکه در چهار سال گذشته مجتمع خدماتی و رفاهی، خوابگاه دانشجویی نمین، ساختمان سبلان و شیخ صفی در دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح شده است، گفت: جشن ۴۰ سالگی دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اولین ‌های دانشگاه سال آینده برگزار خواهد شد.

وی گفت: در این جشن دانشمندان، محققان و پژوهشگران برتر و اولین‌ های دانشگاه در حوزه‌ های مختلف معرفی و تجلیل می شوند. معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی هم در این نشست با بیان اینکه میز لرزه دانشگاه محقق اردبیلی تا پایان امسال به بهره‌ برداری می‌رسد، گفت: پروژه میز لرزه همزمان با فاز دوم پروژه دانشکده فنی و مهندسی پیش برده می شود.

مهرداد محرم زاده با بیان اینکه کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی با 100 میلیارد ریال اعتبار تا پایان سالجاری به بهره برداری می‌رسد، گفت: این پروژه در حال حاضر بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که مساحت کلی این پروژه شش هزار متر مربع است و طراحی این پروژه خاص بوده و از دورنما به شکل قفسه کتاب است.

وی افزود: تاکنون 70 میلیارد ریال برای پروژه کتابخانه مرکزی هزینه شده است و برای اتمام کامل نیازمند 30 میلیارد ریال اعتبار هستیم که این میزان اعتبار در سازمان برنامه و بودجه مصوب شده و هیچ مشکلی برای تخصیص آن وجود ندارد. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه بیش از 100 انجمن علمی، کانون فرهنگی و هنری و تشکل اسلامی و نشریه در دانشگاه فعال است، گفت: طی دو سال گذشته به کمیت توجه شده تا تعداد آنها متناسب با دانشجویان باشد، ولی از امسال به بحث کیفی پرداخت شده و مقرراتی برای فعالیت آنها تعریف شده است تا فعالیت‌ها بر اساس برنامه پنج ساله انجام شود.

عباس فنی اصل با بیان اینکه طی دو سال گذشته بیش از 100 مقام منطقه‌ای توسط فعالیت‌ های فرهنگی دانشگاه کسب شده است، افزود: هر روز به طور متوسط سه برنامه فرهنگی در دانشگاه اجرا شده است. مدیر امور پژوهش دانشگاه محقق اردبیلی هم با بیان اینکه فعالیت ‌های مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی در سال‌ های اخیر کیفی ‌سازی شده است، گفت: تعداد دانش‌ فنی صنعتی شده توسط شرکت ‌های دانش ‌بنیان مستقر نیز 10 مورد بوده است.

یوسف عباس ‌پور با بیان اینکه تلاش می‌کنیم شرکت‌ های مستقر را به شرکت‌ های دانش‌ بنیان تبدیل کنیم، افزود: از اعضای هیات علمی دانشگاه که دارای بنیه قوی هستند، دعوت شده بنیان‌گذار و موسس این شرکت ها باشند. وی با بیان اینکه در حال حاضر 10 شرکت دانش ‌بنیان در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی مستقر هستند، گفت: در این شرکت ‌ها 42 اشتغال تمام وقت ایجاد شده و 10 میلیارد ریال نیز حمایت مالی صورت گرفته است.