رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

اختصاص بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه راه شهرستان گرمی - خبر

 

 

اختصاص بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه راه شهرستان گرمی

فرماندار شهرستان گرمی گفت: امسال ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار به حوزه راه و راهداری شهرستان گرمی اختصاص یافته است.

اختصاص بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه راه شهرستان گرمی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان علی بهشتی، فرماندار شهرستان گرمی در دیدار با مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی راهداران در خدمت بی منت به مردم گفت: با تزریق به موقع این اعتبارات شاهد خدمات رسانی هر چه بیشتر و بهتر به مردم باشیم.

او تصریح کرد: راهداری شهرستان گرمی مسئولیت نگهداری ۹۷۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی شهرستان گرمی را برعهده دارد که از این مقدار ۱۱۸ کیلومتر راه اصلی، ۷۰ کیلومتر راه فرعی، ۷۳۷ کیلومتر راه روستایی و شنی و ۴۵ کیلومتر نیز راه مرزی است.

فرماندار شهرستان گرمی خدمات رسانی راهداران به مناطق محروم روستا‌های مرزی و بهسازی راه آن‌ها را اقدامی بسیار ارزشمند توصیف کرد و از مدیر کل راهداری استان اردبیل خواست تا نسبت به بهسازی و آسفالت روستا‌های بالای ۵۰ خانوار این شهرستان به ویژه راه روستای قباله به زیوه اقدامات لازم را انجام دهند.

بهشتی بر تسریع در اجرای پروژه بهسازی و روکش آسفالت محور‌های گرمی به انگوت و موران توسط راه و شهرسازی و هم چنین روکش آسفالت جاده قدیم گرمی توسط راهداری تاکید کرد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل نیز ضمن تشریح اقدامات راهداران در حوزه شهرستان گرمی از فرمانداران سایر شهرستان‌ها خواست تا در تخصیص به موقع اعتبارات راهداری، این اداره کل را در خدمات رسانی هرچه شایسته به مردم شریف بیش از پیش یاری کنند.

علی رحمتی تصریح کرد: آسفالت و لکه گیری جاده گرمی به اردبیل، راه‌های شریانی و خط کشی محور‌های اصلی و فرعی شهرستان گرمی در دستور کار اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل قرار گرفته است.

او جابه جایی ۵۷ هزار تن کالا و بیش از ۳۷ هزار نفر مسافر از شهرستان گرمی در ۵ ماه گذشته را یادآور شد و افزود: در راستای صیانت و حفاظت از حریم راه در مدت یاد شده از ۴۱ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و سازغیرمجاز در شهرستان گرمی جلوگیری شده است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل ارتقای ایمنی محور‌های مواصلاتی را از اولویت‌های بسیار مهم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل دانست و با اشاره به ساخت ساختمان پاسگاه پلیس راه گرمی به بیله سوار گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۳ هزار مترمربع با زیربنای ۶۰۰ مترمربع هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تلاش می‌کنیم در هفته راهداری و حمل و نقل سال جاری به بهره برداری برسانیم.