جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

اختصاص اعتبار ملی به روستای باستانی «کنزق» سرعین - خبر

 

 

اختصاص اعتبار ملی به روستای باستانی «کنزق» سرعین

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از پیگیری اختصاص اعتبار ملی به روستای باستانی کنزق سرعین واقع در استان اردبیل خبر داد.

اختصاص اعتبار ملی به روستای باستانی «کنزق» سرعین

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در بازدید از روستای کنزق تصریح کرد: معرفی روستای کنزق در فهرست آثار حفظ و احیای اداره کل در دست اقدام است.

وی افزود: با توجه به اینکه پیش از این شهریری تحت پوشش معاونت حفاظت و احیا بوده و از اعتبار ملی برخوردار بود، با معرفی این اثر به عنوان پایگاه ملی، روستای باستانی کنزق جهت دریافت اعتبار ملی به سازمان میراث فرهنگی معرفی می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همچنین به پروژه احداث مسیر سلامت از روستای کنزق به شهر سرعین اشاره و تاکید کرد: این پروژه نیز می تواند منجر به رونق این روستای تاریخی شود.

فلاحی همچنین به نصب تابلوهای معرفی این جاذبه تاریخی اشاره و تصریح کرد: بهسازی راه دسترسی به روستا نیز با تامین اعتبار در حال اجرا است.

وی متذکر شد: با اجرای مسیر دسترسی از سمت شهرک کارشناسان به شهر سرعین، مسیر ارتباطی اردبیل- سرعین به 10 کیلومتر کاهش می یابد و از سویی اتصال سرعین به کنزق زمینه ساز معرفی هر چه بیشتر یکی از جاذبه های تاریخی استان خواهد شد.