جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص اعتبارات ویژه برای راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در پارس آباد - خبر

 

 

اختصاص اعتبارات ویژه برای راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در پارس آباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان پارس آباد گفت: اعتبارات ویژه برای احداث ساختمان و راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان پارس آباد اختصاص یافت.

اختصاص اعتبارات ویژه برای راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در پارس آباد

فریده سرودی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان پارس آباد گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در بخش میراث‌فرهنگی، به منظور احداث ساختمان نمایشگاه صنایع‌دستی این شهرستان اعتبارات ویژه اختصاص یافته است.

او از فعال شدن نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی واقع در کمپ گردشگری روبه‌روی فرمانداری که شروع پروژه از سال ۸۹ کلید خورده و به‌صورت راکد در آمده بود، بعد از یک دهه با اعتبار سال ۹۸ و پیگیری‌های صورت گرفته و با عنایت مدیرکل میراث‌فرهنگی استان افزود: دیوارچینی ساختمان مذکور با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی اجرا و جزو پروژه‌های قابل افتتاح در بهمن‌ماه سال ۹۹ است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان پارس‌آباد گفت: در این نمایشگاه تمام صنایع‌دستی استان به ویژه ورنی به نمایش گذاشته می‌شود و این اقدام در معرفی و بازاریابی این محصول موثر خواهد بود.

سرودی بیان کرد: علاوه بر این احداث اولین موزه مردم شناسی در طبقه فوقانی اداره میراث‌فرهنگی شهرستان در دستور کار قرار گرفته است و برای خرید ویترین موزه نیز اداره کل مبلغ هفت میلیارد ریال پرداخت کرد تا بتوان به مطالبه مردم شهرستان برای راه‌اندازی موزه پاسخ مثبت داد.

او از تولید سالانه ۲۲ هزار مترمربع ورنی در شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز با ۶ کارگاه تولیدی مطرح خبر داد و گفت: فعالیت کارگاه‌ها به صورت غیرمتمرکز بوده و بافندگان به دو صورت مشارکتی با کارفرمایان یا دریافت دستمزد اقدام به بافت ورنی می‌کنند.