سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

اختراع سیستم ضدعفونی کننده دستگاه خودپرداز - خبر

 

 

اختراع سیستم ضدعفونی کننده دستگاه خودپرداز

در هیاهوی شیوع کرونا، جوان اردبیلی موفق به اختراع دستگاه ضدعفونی کننده خودپرداز‌های بانکی شد.

اختراع سیستم ضدعفونی کننده دستگاه خودپرداز

در هیاهوی ویروس کرونا زهرا فتحی اصل پژوهشگر اردبیلی با اتکا به توان و ظرفیت داخلی در راستای پیشگیری از ویروس کرونا اقدام به ساخت و طراحی سیستم ضدعفونی دستگاه خود پرداز بانک کرد.

طراح سیستم ضدعفونی دستگاه خودپرداز بانک گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا این سیستم به صورت ۲۴ ساعته اتوماتیک وار و بدون دخالت دست و نیروی انسانی همواره اقدام به ضدعفونی می‌کند.

زهرا فتحی اصل ادامه داد: این سیستم جاگیر نبوده و امکان سرقت آن نیز وجود ندارد و مواد استفاده شده در این دستگاه زیرساخت آب داشته و آتش زا نبوده و هیچ آسیبی به مانیتور و دیگر بخش‌های دستگاه خود پرداز وارد نمی‌سازد.

وی ادامه داد: این دستگاه ضدعفونی در راستای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و دیگر ویروس‌های واگیردار مؤثر است.

به گفته فتحی اصل دستگاه سیستم ضدعفونی کننده خود پرداز بانک مورد تأیید و اخذ مجوز از دستگاه‌های مربوطه شده و قرار است به زودی رونمایی و در خود پرداز بانک‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

باتوجه به اینکه یکی از راه‌های ویروس کرونا ازطریق خود پرداز ها‌ی بانک است نصب این سیستم در دستگاه خود پرداز انتقال ویروس را به صفر می‌رساند.

لازم به ذکر است این پژوهشگر اردبیلی که درپروژه‌های ساخت دارو نیز فعالیت می‌کند به خاطر حس دلسوزی وهمدردی درایت شرایط سخت مردم این فعالیت را فعلاً متوقف کرده واقدام به طراحی این سیستم کرده تا بتواند گامی در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داشته باشد.